MOTYLKI 2020/21

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

Motylki w ostatnim tygodniu przed wakacjami miały dużo atrakcji, odwiedził ich ratownik medyczny, który uświadomił dzieci jak bezpiecznie spędzić wakacje, były w kinie, otrzymały upominki z okazji zakończenia roku.

W tym roku było mnóstwo zabawy, śmiechu, ale również nauki.

Ten rok był trudny że względu na pandemię, ale myślę, że mimo to udany.

Dziękuję Państwu za współpracę i wyrozumiałość.

Do zobaczenia w starszakach?

 

OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszam Państwa na zebranie, które odbędzie się w dniu 17.06.2021r. (czwartek) o godzicie 15.45. Proszę o obecność, będą poruszane ważne kwestie.

W przyszłym tygodniu będziemy również pakować karty pracy, teczki plastyczne itp. proszę, aby każde dziecko przyniosło reklamówkę.

 

DZIEŃ DZIECKA

Dzisiaj w naszym przedszkolu hucznie świętowano Dzien Dziecka. Zabawa była wspaniała?Było kino, potem przenieśliśmy się na dziki zachód. Gdy Motylki odnalazły zaginiony skarb przeniosły się do sali sportowej, gdzie pokonywały tor przeszkód. Kolejnymi atrakcjami była sala plastyczna i wodny świat. Na końcu do przedszkola zawitali wspaniali goście, ale kto to był przekonają się Panstwo oglądając galerie zdjęć…?

 

SPACER

W tym tygodniu, gdy świeciło słonko Motylki wybrały się na spacer do pobliskiego parku.

 

DZIEŃ MAMY I TATY

Kochani rodzice, niestety nie mogliśmy się spotkać podczas tak ważnego wydarzenia jakim jest Wasze święto, ale Motylki pamiętają o Was i ślą najlepsze życzenia ♥️♥️♥️

Piosenka zespołu Arki Noego “Weź mnie na ręce”.

Wierszyk- autor nieznany.

 

OGŁOSZENIE

Proszę aby dzieci w dniu 25.05 (wtorek)przyszły ubrane elegancko. 

Dziekuje

MAJOWA ŁĄKA

W minionych tygodniach Motylki rozmawiały na temat łąki w maju. Ostatnio obchodzony był również dzień pszczoły. Dlatego grupa obejrzała przedstawienie w wykonaniu personelu przedszkola pod tytułem “Mrówka i pasikonik”.

MOGĘ! Zatrzymać SMOG! Przedszkolaku złap oddech- II edycja

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii edukacyjnej “MOGĘ! Zatrzymać SMOG! Przedszkolaku złap oddech-II edycja”. Także Motylki w ostatnim czasie zdobywają wiedzę na temat szkodliwości smogu oraz dowiadują się w jaki sposób możemy dbać o swoją planetę. 

 

 

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Motylki w końcu doczekały się pięknej pogody. Podczas zabaw na świeżym powietrzu są w swoim żywiole.

Prosze, aby dzieci były zaopatrzone w ochronne nakrycie na głowę.

 

DZIEŃ ZIEMII

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu śpiewają ptaki. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.

 

 

MALI OGRODNICY

W dniu dzisiejszym Motylki wcieliły się w rolę ogrodników. Sadzilismy niezapominajki, aksamitki oraz bratki. 

 

NASZA ZIEMIA ZIELONA- REGULAMIN

ONKURSU DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

 

DRODZY RODZICE

W lutym 2021 r. odbyło się spotkanie wychowawców oraz nauczycieli na którym został opracowany system motywacji do nabywania zachowań pożądanych, kształtowania postaw zgodnie z powszechnie uznanymi wartościami i normami społecznymi. Prosimy o zapoznanie się z poniższym dokumentem. Zachęcamy do współpracy w tworzeniu systemu motywacji w grupie, czekamy na Państwa propozycje, uwagi.

System motywacji do nabywania zachowań pożądanych w Przedszkolu nr 19

 

INFORMACJA – zawieszenie zajęć 29.03 – 11.04

 

W ŚWIECIE KOSMOSU

W tym tygodniu Motylki z zainteresowaniem odkrywały świat kosmosu.

 

DZIEŃ MATEMATYKI

Dnia 12 marca Motylki obchodziły dzień matematyki. 

 

Drodzy rodzice!

Prosimy o pomoc w dekoracji naszego wiosennego kącika przyrodniczego.

Dzieci mogą przynosić kwiaty, cebulki kwiatów, gałązki.

DZIEŃ KOBIET

Jak wiadomo 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Nasi chłopcy również nie zapomnięli o naszych małych kobietach. Dziewczynki zostały obdarowane upominkami, jak również mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy na czerwonym dywanie ?

 

ZABAWA W TEATR

W tym tygodniu Motylki realizują tematykę związaną z teatrem. We wtorek wykonywaliśmy maski teatralne. 

 

JESTEM BEZPIECZNY W INTERNECIE

 Ogólnoświatowy Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł w tym roku na dzień 11 lutego. Nasza grupa obchodziła ten dzień 16 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dzieci zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez bajkę z serii „Necio.”, którą obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Film poprzedzony został pogadanką nauczycielki na temat Internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego.

BAL KARNAWAŁOWY 

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 11.02.2021 r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

TEATRZYK 

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią nie mamy możliwości zapraszania profesjonalnych teatrzyków, ale we wtorek personel naszego przedszkola przygotował dla naszych przedszkolaków przedstawienie “Czerwony kapturek”. Motylki były zachwycone niespodzianką.

 

POŻEGNANIE 

Dzisiaj Motylki żegnały P. Oliwie, która była nauczycielem dochodzącym. Z tej okazji przygotowały dla Pani piękną pracę plastyczną. Cała grupa bedzie miło wspominać Panią Oliwie, ale też jest podekscytowana ponieważ już w piątek po dłuższej nieobecności wraca Pani Magda?

ZABAWY Z TABLICA INTERAKTYWNA

 

W styczniu w naszej sali pojawiła się tablica interaktywna.

Tablica interaktywna towarzyszy nam i pomaga uatrakcyjnić część zajęć. Jest ciekawym dodatkiem edukacyjnym, wprowadzającym nowoczesność. Najważniejszą z zalet korzystania ze sprzętu multimedialnego jest stymulowanie rozwoju intelektualnego dzieci. Rozwija się spostrzegawczość i logiczne myślenie, kształtuje pomysłowość i wyobraźnia, dziecko ćwiczy pamięć i koncentrację. Korzystając z zasobów programu możemy wspierać rozwój umiejętności matematycznych dzieci, kształtować zdolności rozróżniania kolorów, kształtów, liczb, wielkości i kierunków.

Praca a raczej zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo – słuchową i pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną w postaci dźwiękowej. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne.

Tablica uatrakcyjnia zajęcia a także zachęca do rozmów – rozwija mowę.

ALE DLA DZIECI NAJWAŻNIEJSZE JEST TO, ŻE TO SUPER ZABAWA!!!?

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia.
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia.
Aby babcia i dziadek w zdrowiu długo żyli.
Aby uśmiech dla nas mieli w każdej wolnej chwili.

Kochane Motylki wraz z grupą Sówek przygotowały krótki występ dla naszych dziadków. Życzymy miłego oglądania ?

OGLOSZENIE

Proszę, aby wszystkie dzieci w dniu 20 stycznia były ubrane elegancko. Tego dnia będziemy nagrywać życzenia dla babci i dziadka. Z góry dziękuję.

 

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA…

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W każdym domu i przedszkolu trwają intensywne przygotowania.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów. Motylki w ostatnim czasie mogły osobiście doświadczać świątecznych przygotowań, podczas dekorowania pierniczków.

Poprzez wspólne działanie, samodzielne doświadczanie dzieci kultywowały tradycję, pobudzały inwencję twórczą, a przede wszystkim odczuwały radość świątecznego oczekiwania.

 PTAKI

Motylki nie zapominają o ptaszkach, które spędzają zimę w naszym kraju. Obserwowanie ptaszków w karmniku przyniosło wielką radość. Motylki urządziły ptaszkom prawdziwą ucztę. Ptaszki częstowały się odżywczym i zdrowym dla nich pokarmem pomagającym im przetrwać zimę.

INFORMACJA

W dniu 10 grudnia o g. 15.45  odbędzie się zebranie rodziców dla grupy IV z nowym wychowawcą p. Martą Kostecką.  Zebranie  odbędzie się w sali grupy “Motylki” na pierwszym piętrze. Wejście do przedszkola – środkowe.  Prosimy o zachowanie  reżimu sanitarnego.

Spotkanie z Mikołajem

7 grudnia, w naszym przedszkolu, od samego rana panowała radość i poruszenie. Motylki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego Gościa. Pomimo braku śniegu, w porannych godzinach, wraz z dźwiękiem dzwoneczka przybył do przedszkola nasz ukochany Gość. Dzieci z wielkim przejęciem powiedziały Mikolajowy wierszyk oraz wręczyły wykonane przez siebie kartki. Spotkanie ze św. Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości.

Photon

Nasze zajęcia urozmaicił tym razem Photon- robot edukacyjny. Każdy z nas mógł nim kierować, zmieniać kolory i włączać różne dźwięki za pomocą tabletu. Fajnie jest uczyć się z Photonem!

Dzień Pluszowego Misia

Tego dnia odwiedził nas ogromny, mięciutki, pluszowy miś. Chętnie się do niego przytulaliśmy 🙂 Wykonaliśmy też pracę plastyczną- misia z filcu.

 

Kotki

Jednym z naszych ostatnich tematów były zwierzęta domowe. Wykonaliśmy więc piękne maski kotów i świetnie się bawiliśmy.

Dzień Niepodległości

Odświętnie ubrani w barwy narodowe odśpiewaliśmy dziś hymn. Wykonaliśmy też flagi i pobawiliśmy się przy muzyce.

 

Jesienne zabawy

Korzystamy z pięknej, jesiennej pogody podczas zabaw na świeżym powietrzu.

Dzień Motylków

Coraz lepiej się znamy i rozumiemy, a wspólne zabawy sprawiają nam najwięcej przyjemności.

Zajęcia techniczne

Na zajęciach technicznych wykorzystaliśmy blender do sporządzenia musu i koktajlu owocowego.

 

Bezpieczeństwo

Przypomnieliśmy sobie jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, poznaliśmy kilka znaków drogowych. Bawiliśmy się w samochody i pieszych, aby utrwalić informacje. Kolorowaliśmy światła sygnalizacji świetlnej.

 

 

Zajęcia ruchowe

Ruch to zdrowie! My motylki o tym wiemy i chętnie uczestniczymy we wspólnych ćwiczeniach. Zabawy z chustą też sprawiają nam wiele radości.

 

 

Powrót z wakacji

Pierwszy tydzień w przedszkolu już za nami, poświęciliśmy ten czas na zabawy integracyjne, aby jak najlepiej się poznać. Przypomnieliśmy sobie też zasady panujące w przedszkolu oraz rozmawialiśmy o bezpieczeństwie.