Sówki 2021/2022

Sówki

Jesteśmy najmłodszą grupą, Sówki są ciekawe nowych przygód, każdy dzień w przedszkolu jest dla nas nowym wyzwaniem. Naszą Panią wychowawczynią jest Pani Martyna, natomiast Pani Madzia jest nauczycielem uzupełniającym, uczy nas języka angielskiego. Chociaż  przygoda z przedszkolem dopiero się dla nas zaczyna, na pewno będzie jedną z najbardziej ekscytujących i cudownych w naszym życiu.

 

Ogłoszenia

Zapraszam na uroczyste pasowanie na przedszkolaka w naszej grupie to jest 14.10.2021 o godzinie 9.30, bardzo proszę aby do dziecka przyszedł jeden rodzic miał maseczkę i zachował dystans społeczny. Proszę również aby tego dnia dzieci były ubrane elegancko.

Ponieważ nasze przedszkole tworzy działania innowacyjne “Teatr znamy chętnie w nim gramy”, zachęcam wszystkich rodziców do przenoszenia własnoręcznie zrobione z pacynek kukiełek do naszego przedszkolnego teatrzyku.

29.09.2021 proszę aby tego dnia każde dziecko przyniosło jedno warzywo i jeden owoc. Z góry dziękuję Martyna Kral

W związku z tym, że niestety pogoda dnia 17.09 nie sprzyjała zaplanowanej atrakcji w naszym przedszkolu dmuchaniec został przeniesiony na dzień 28.09 2021r.

20.IX odbędzie się Dzień Przedszkolaka w stylu hawajskimi. Przy okazji również pożegnamy kończące się lato.

Wielkimi krokami zbliża się jesień, zachęcam wszystkie dzieci do przynoszenia do naszego kącika przyrodniczego wrzosy, żołędzie, kasztany czy dynie. Z góry dziękuję

W dniu 17.09.2021 (piątek) w ramach Dnia Przedszkolaka będzie w naszym przedszkolu dmuchana zjeżdżalnia. Proszę o zapewnienie dzieciom wygodnego ubranka do zabawy.

Barbórka

Niech żyje nam Górniczy stan!

Pani Gabrysia przeprowadziła zajęcia związane z pracą górnika i tradycjami zwiazanymi Barbórką.

Andrzejki

 

Dzień Pluszowego Misia

Nie ma chyba na świecie bardziej miłej, miękkiej i przyjemnej zabawki jaką jest Pluszowy Miś, dlatego postanowiliśmy hucznie obchodzić jego urodziny, bo to przecież on jest zawsze przy nas kiedy jest nam źle, kiedy jest nam smutno wtedy możemy się przytulić i zapomnieć o wszystkich troskach.

https://youtube.com/shorts/TKjui_JpAK4?feature=share

 

Prawa swojej mamy o nie dbamy

Polska mój kraj

Pomagamy

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za pomoc fundacji “Jesteśmy głosem tych co nie mówią”.

Jesienne szaruga

Jesienne deszcze na mnie straszne, my się deszczu nie boimy!!!

 

Dzień Postaci z Bajek

05.11.2021 swoje urodziny obchodzili wszyscy bohaterowie bajek. Bajki uczą, rozwijają naszą wyobraźnię, pozwalają przenieść się na chwilę w inny wymiar, dlatego nasze maluszki postanowiły uczcić ten fantastyczny dzień przebierając się w swoich ulubionych bohaterów, wspólnie bawić się z ogromną Myszką Minni, sprawdziły czy Pinokio nadal jest kłamczuszkiem, pożyczyły buty i kapelusz od Kota w Butach próbując przejść tor przeszkód, zamieniły się w Czerwonego Kapturka, czy zobaczyły kukiełkowe przedstawienie o “Trzech Świńkach”. Trudno zliczyć i opisać jakie atrakcje spotkały nasze Sówki zresztą Kochani Rodzice zobaczcie sami!!!

Poznajemy las

Nie ma lepszej nauki niż ta poprzez doświadczenie, dotykanie liści,  wsłuchiwanie się w odgłosy lasu sprawiają, że dzieci są ciekawe tego magicznego miejsca, mieniącego się wieloma barwami. Poznajemy las, budowę drzew, dowiadujemy się ciekawych rzeczy o leśnych mieszkańcach, wycieczka do tej Zielonej Krainy zainspirowała nas do wielu ciekawych działań.

 

Dzień bez skarpetek

Sówki ściągnęły skarpetki i uwolniły  swoje nogi! Dzień bez skarpetek jest  świetną okazję aby zadbać o swoje stopy, chodzenie boso jest rekomendowane przez specjalistów, a dla naszych maluchów to święto okazało się również wspaniały dniem do zabawy!

Odwiedzamy zajezdnię autobusową

W ramach poznawania różnych zawodów nasze Sówki odwiedziły zajezdnię autobusową. Zwiedziły autobus i dowiedziały się na czym polega praca kierowcy.

 

Światowy Dzień Mycia Rąk

Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. W tym dniu dzieci przypomniały sobie jak należy dokładnie myć ręce. Zobaczyły również krótkie przedstawienie “O leniwej rączce Brudasce”, tego dnia powstały również zwariowane prace plastyczne przedstawiające wirusy i bakterie.

Pasowanie

14.10.2021 odbyło się uroczyste pasowanie wszystkich maluszków, od tego dnia stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Bardzo się cieszymy, że tak wspaniałe dzieci zostały częścią naszej małej społeczności.

 

Jesienne kolory

Sówki bawią się kolorami, rozwijają percepcję wzrokową, utrwalają nazwy barw podstawowych czy wyrabiają znajomość i umiejętność mieszania barw podstawowych do uzyskania barw pochodnych. Jesień jest wspaniałą okazją, aby stworzyć ciekawe kolorowe prace plastyczne.

 

 

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Oprócz świetnej zabawy która towarzyszy nam codziennie w przedszkolu, uczymy się wielu ciekawych i ważnych rzeczy, wiemy już jak należy się zdrowo odżywiać i  dbać o siebie. Odwiedziliśmy Panie z kuchni, które opowiedziały nam o zdrowej i zbilansowanej diecie, pokazały swoje królestwo i niesamowite sprzęty które w nim się znajdują. Zrobiliśmy również zakupy w pobliskim sklepie, a na liście zakupów nie mogło zabraknąć zdrowych kolorowych owoców.

 

Dzień Chłopaka

 

Dmuchany Zamek

Co jak co ale nasze Sówki uwielbiają ruch, skoki, pląsy, fikołki to coś co sprawia im największą radość! Wdrapanie się na tak ogromny zamek było nie lada wyczynem ale kto jak nie my!

 

 

Jesienne zabawy

Wszystkie Sówki są bardzo ciekawe świata, zmieniająca się pogoda, rewolucja zachodząca w świecie przyrody nie umknęły tym małym obserwatorom. W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o nadchodzącej porze roku. Dlatego nie mogło zabraknąć uroczystego pożegnania z gorącym Latem i przywitania pięknej Złotej Jesieni.

 

 

Dzień Przedszkolaka na Hawajach!!!

 

Sówki poznają przedszkole, zabawy w ogrodzie.

Nasza Sówki są ciekawe i chętny do poznawania nowych rzeczy, miejsc. Kiedy dokładnie zapoznaliśmy się już z naszą salą, pora na nasz ogród przedszkolny. Zresztą zobaczcie sami!

Dzień Kropki

15.IX obchodziliśmy światowy Dzień Kropki, jest to święto odwagi, kreatywności i świetnej zabawy.