SÓWKI 2020/21

INFORMACJA – zawieszenie zajęć 29.03 – 11.04

Sówki 

System motywacyjny nabywanie pożądanych zachowań w Przedszkolu nr 19

W dniu 16.06.2021, odbędzie się Pożegnanie Przedszkola przez Starszaków o godzinie 12.30, na ogrodzie przedszkolnym. Po uroczystości zapraszam wszystkich rodziców na zebranie podsumowujące rok 2020/2021.

Dzień Dziecka

1 czerwca wszystkie dzieci z  naszego przedszkola obchodziły  Dzień Dziecka, każda sala zamieniła się nie do poznania, “Morska Kraina”, “Sala Kinowa”, “Kącik Małego Artysty”, “Zabawy na Dzikim Zachodzie” czy “Sportowe wygibasy”, pozwoliły dzieciom znaleźć się w innej niesamowitej rzeczywistości, ciekawe atrakcje, słodki poczęstunek czy też spotkanie z bajkowymi postaciami  sprawiły, że ten dzień dzieci zapamiętają na bardzo długo.

Wychowanie do wartości

W naszym przedszkolu oprócz zajęć dydaktycznych, wychowujemy dzieci do wartości, nie można mówić o pełnym rozwoju młodego człowieka gdyby nie znał norm i zasad społecznych. Dlatego też dzieci stworzyły interpretację wiersza A.Fredro “Paweł i Gaweł”, morał płynący z wiersza mówi jasno “Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe”. Starajmy się traktować innych, tak jak chcielibyśmy być sami traktowani.

 

Dzień Mamy i Taty

 

Na zielonej łące

Łąka i jej mieszkańcy to ostatnio omawiany temat, dzieci poznały nazwy kwiatów, roślin zwierząt oraz owadów mieszkających na łące. Oprócz tego stworzyły kolorowe prace plastyczny, a także miały możliwość zobaczenia teatrzyku przygotowanego przez Panią Martę, Panią Martynę oraz Panią Mariolę “Konik Polny i Mrówka”

 

Jestem Polką i Polakiem

 

Na wiejskim podwórku

W tym tygodniu przenieśliśmy się na polską wieś, dowiedzieliśmy się czym zajmują się rolnicy, jakie zwierzęta mieszkają na wiejskim podwórku, oprócz tego, że nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy bawiliśmy się równie dobrze.

Światowy Dzień Ziemi

22.04.2021 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, wszystkie Sówki dobrze wiedzą, że należy o nią dbać jak o największy skarb, ponieważ jest naszym domem. Odwiedziła nas sama  Matka Ziemi, która opowiedziała, że z roku na rok jej stan zdrowia się pogarsza, a bezmyślni ludzie sprawiają że będzie jeszcze gorzej. Jednak nasze przedszkolaki zaoferował jej swoją pomoc, obiecały, że będą wspaniałymi małymi ekologami, a oprócz tego podarowały szarfę małego ekologa oraz ekologiczną torbę. Nie zabrakło również tańców oraz wspaniałych zabaw. Myślę że Matka Ziemia była zadowolona z takich urodzin.

Dzień Ziemi filmik

Pierwszy Dzień Wiosny

Nasze Przedszkolaki postanowiły pożegnać Panią Zimę i serdecznie przywitać Panią Wiosnę. Mamy nadzieję że ta piękna pora roku będzie nas zachwycać każdego dnia, a świat znów na nowo przebudzi się do życia.

 

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, tego dnia dzieci dowiedziały się jak ważne znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt ma woda oraz zrozumiały, że należy o nią dbać ponieważ zasoby wody pitnej są niewielkie. Jednak największą frajdę naszym Sówką sprawiły ciekawe eksperymenty z wodą.

 

Kampania edukacyjno- informacyjna “Mogę! Zatrzymać SMOG- Przedszkolaku złap oddech”

 

 

Dzień Kobiet

Chłopcy z naszej grupy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wspaniały Dzień Kobiet.

 

 

W Marcu jak w garncu

Nasza grupa powoli żegna zimę, i czeka z utęsknieniem na wiosnę. Może piękny kącik przyrodniczy z pachnącymi kwiatami i wiosenne zabawy  sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

Dzień Dinozaura

Kiedy stworzysz dinozaura, a on potem chce Cię zjeść.

 

Muzyka wokół nas

 

W świecie muzyki- zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne

Bal Karnawałowy

11.02.2021 odbył się bal karnawałowy, nie zabrakło dobrej muzyki, wspaniałej zabawy i nietuzinkowych strojów!

 

 

Kochamy książki

Ponieważ książki uczą i pozwalają przenieść nam się w inny, bajeczny świat. Panie z naszego przedszkola postanowiły przedstawić  jedną z najbardziej kultowych bajek “Czerwony Kapturek”.

 

 

Jestem kucharką i kucharzem

W poprzednim tygodniu rozmawialiśmy na temat zawodu kucharza, ponieważ serce przedszkola to kuchnia postanowiliśmy ją odwiedzić i Panie w niej pracujące, okazało się, że jest to bardzo interesujące miejsce, skrywające wiele ciekawych pomieszczeń oraz sprzętów.

 

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich babć i dziadków życzą kochające wnuki!!!

Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył dziadków. 

Autor nieznany

Ogłoszenia

Bardzo proszę aby dzieci były ubrane odświętnie dnia 20.01.2021 tj. środa. 

Z poważaniem M. Kral

WESOŁYCH ŚWIĄT !

Bardzo proszę aby rodzice na bieżąco usprawiedliwiali nieobecności dzieci.

Z góry dziękuję Martyna Kral

Język angielski odbywa się w naszej grupie w każdą środę i czwartek o 8:00.

Religia odbywa się we wtorki i piątki o godzinie 13:00.

 

Mikołajki

Przygotowujemy się pełną parą do Świąt Bożego Narodzenia, kalendarz adwentowy, spotkanie z Świętym Mikołaje mają nas lepiej przygotować do tego magicznego czasu.

Dzień Górnika

 

Andrzejki

 

 

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe Misie towarzyszą nam od dzieciństwa aż po dorosłość, stając się symbolem tego, co miłe, ciepłe i delikatne. Nic więc dziwnego, że te ponadczasowe pluszaki doczekały się własnego święta.  Dlatego też wszystkie Sówki hucznie celebrował dziś ich święto, życząc im aby nadal cieszyły się tak ogromnym zainteresowaniem wśród i tych małych i tych trochę większych dzieci.

 

Urządzenie elektryczne znamy chętnie je używamy.

W tym tygodniu w naszej grupie rozmawialiśmy na temat urządzeń elektrycznych, które posiadamy w domu, oprócz tego, że poznaliśmy zasady bezpiecznego używania ich. Poznaliśmy również ciekawe roboty edukacyjne tak jak Photon czy DOC. Nasza wyobraźnia sięga jeszcze dalej postanowiliśmy stworzyć własne urządzenia może nieelektryczne ale równie zjawiskowe jak te prawdziwe, telewizor czy pralka wykonana z kartonu sprawiły nam wiele frajdy i wspaniałej zabawy.

Święto Niepodległości

11 listopada

Dzień Postaci z Bajek

Chyba każdy kocha bajki, pozwalają nam przenieść się świat magii, uczą, bawią, a przede wszystkim rozwijają naszą wyobraźnię.

 

O zdrowie dbamy, wiru

Wirusy, bakterie pokonamy!!!

 

To co Sówki lubią najbardziej czyli czas wolny dla siebie!!!

 

Pasowanie na starszaka

Dzisiaj Sówki stały się pełnoprawnymi Starszakami. Uroczyste pasowanie na Starszaka odbyło się w naszej grupie, poprzedził je krótki występ artystyczny, a następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na Starszaka. Nowo pasowanym Starszakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

Piramida zdrowego odżywiania

W tym tygodniu zastanawialiśmy się co jest ważne, aby być zdrowym, poznaliśmy piramidę zdrowego odżywiania, a także porozmawialiśmy z Panią intendentką Bożeną oraz Panią kucharką Ewą na temat zbilansowanej i zdrowej diety. Razem z Paniami stworzyliśmy własny zdrowy jadłospis. Wszystkie Sówki wiedzą, że oprócz odpowiedniej diety,ogromne znaczenie ma również ruch.

 

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!!!

Każdy chłopczyk i dziewczynka w naszej grupie wie, że warzywa i owoce są nie tylko smaczne ale i zdrowe.

 

Dzień Chłopaka

Nasze dziewczyny również pamiętały o Dniu Chłopca, nie zabrakło tańców, wspólnej zabawy i głośnego 100 lat.

 

Przywitanie Pani Jesień

Piękne kolorowe liście, kasztany, żołędzie, grzyby i sad pełen soczystych owoców to piękne dary natury, które niesie nam Pani Jesień.

Urodziny 

Dzień Przedszkolaka

Dzisiaj obchodziliśmy światowy Dzień Przedszkolaka, z tej okazji nasze Sówki przeniosły się na chwilę na Dziki Zachód. Kolorowe stroje pióropusze, kapelusze, muzyka country czy niezwykła sceneria sprawiła, że zabawa była wspaniała.

 

Sport to zdrowie

Nasze Sówki uwielbiają ruch, aktywne spędzanie czasu to świetna zabawa ale także promowanie zdrowego stylu życia.

 

 

 

Powrót do przedszkola

W końcu jesteśmy już wszyscy razem w naszym przedszkolu i możemy cieszyć się swoją obecnością. Sówki znakomicie poradziły sobie w nowej rzeczywistości.

Jesteśmy bezpieczni

W tym tygodniu omawialiśmy tematykę dotyczącą bezpieczeństwa, nasze Sówki stały się ekspertami jeżeli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach.

Matematyczne zabawy

Matematyka w zabawie, to najlepszy sposób na naturalne przyswojenie podstaw z tej dziedziny nauki. Nie bez powodu matematyka jest nazywana królową nauk. Kochani rodzice zobaczcie jak my próbujemy poznać cyfry.