Smerfy 2021/2022

Andrzejki..

Jak co roku 29 listopada w naszej grupie odbyły się Andrzejki.Przypomnieliśmy sobie tradycje i zwyczaje andrzejkowe. W tym dniu w naszej sali pojawiły się czarodziejki i czarodzieje. Odbyło się lanie wosku i andrzejkowe wróżby., z których “dowiedzieliśmy się” 😉 kim dzieci zostaną w przyszłości, a także która dziewczynka jako pierwsza wyjdzie za mąż:-) Śmiechu było co nie miara.Bardzo dziękuję rodzicom za przygotowanie dzieciom “czarodziejskich różdżek” i pięknych strojów.

 

Dzień Misia

25 listopada to święto wszystkich misiów. W tym dniu nasze przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi. Zapoznały się z bohaterami bajkowymi, a także przedstawiły kolegom i koleżankom swoje pluszaki. Wspólnie w bardzo wesołej atmosferze przeżywaliśmy uroczystość przedszkolną, a także spotkanie z “prawdziwym” pluszowym misiem.

Światowy Dzień Praw Dziecka

19 listopada nasza grupa włączyła się w obchody Światowego Dnia Dziecka. Przypomnieliśmy sobie podstawowe prawa dzieci, a także  w ramach włączenia się w akcję UNICEF nasza grupa zaakcentowała kolorem niebieskim w ubiorze. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju zajęcia otwarte dla rodziców nie odbywają się. Zachęcam zatem do oglądania naszej galerii.

Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada w naszym przedszkolu został zorganizowany dzień zdrowego śniadania. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia i skomponowały swoje własne śniadanie według osobistego uznania i preferencji. W kwestii spożywania warzyw pozostaje nam jeszcze mnóstwo do zrobienia! Także w przedszkolu kosztujemy, spożywamy i staramy się dokładać warzywa do każdej kanapki.

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

Nasza grupa  włączyła się do akcji MEN, pt. “Szkoła/przedszkole do hymnu”. W środę o godzinie 11.11 przedszkolaki uroczyście odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Ponadto wykonały papierowe flagi Polski, kokardy narodowe, a także urządziły w sali kącik patriotyczny, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych dzieci. Nasza grupa włączyła się również do akcji BohaterON- przygotowywania kartek dla powstańców.

 

Światowy Dzień Postaci Z Bajek!

5 listopada to Światowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym nasze przedszkole odwiedził niesamowity gość !

 

Warto pomagać!

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w akcję fundacji “Jesteśmy głosem tych co nie mówią”. Wszystkie przyniesione dary zostaną przekazane fundacji. Dobro wraca;-)

 

Drodzy rodzice!

Serdecznie zapraszam na zebranie rodziców, które odbędzie się w dniu 8 listopada (poniedziałek) o godz. 15.00 w sali “Smerfy”.

Uprzejmie proszę o wypełnienie anonimowej ankiety znajdującej się na głównej stronie przedszkola.

Pozdrawiam.

Wychowawca: K.Nowak.

W teatrze…

W dniu dzisiejszym nasze dzieci odwiedziły Dom Kultury w Boguszowicach, aby dowiedzieć się, co to jest teatr. Zwiedziły najważniejsze miejsca a przy okazji dowiedzieliśmy się, że kilkoro dzieci marzy o tym, aby zostać w przyszłości aktorami. Zachęcamy rodziców do zapoznania się bogatą ofertą Domu Kultury w Boguszowicach.

 

 

Dzień bez skarpetek…

Zabawy na boso sprawiły dzieciom mnóstwo radości i były okazją do ćwiczeń sensorycznych. Poćwiczyliśmy również samodzielne ubieranie z czym bywa różnie;-) Zachęcam do ćwiczeń z dziećmi w domu w ramach zabawy.

 

Jesienne spacerki…

Jeśli tylko pogoda i jakość powietrza pozwalają wychodzimy na spacerki po okolicy. Nasze przedszkolaki w szczególności lubią wycieczki do osiedlowego parku. Zachęcamy zatem do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Więcej informacji tutaj:

https://p19.miastorybnik.pl/2021/10/19/budzet-obywatelski-2/

 

Ludzie listy piszą….

Nasze “Smerfy” poznały zawód listonosza. Dowiedziały się czym zajmuje się listonosz i jak wygląda jego codzienna praca. Stworzyły swój autorski znaczek pocztowy i “napisały” krótkie liściki.

 

Światowy Dzień Mycia Rąk

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy z naszymi przedszkolakami światowy dzień mycia rąk w celu utrwalania prawidłowego mycia rąk i kształtowania zachowań prozdrowotnych. Dzieci dowiedziały się, że nie zawsze brud widać “gołym okiem” a dbałość o higienę rąk to podstawa profilaktyki prozdrowotnej. Dzieci narysowały także “niewidzialne” wirusy i bakterie.

 

Spóźniony Dzień Chłopaka

W związku z dłuższą nieobecnością naszych grupowych chłopaków świętowaliśmy ten szczególny dzień troszkę później. Odbywały się zabawy w “pirackim stylu” oraz każdy chłopiec jak i dziewczyna przygotowali swoje pirackie maski. Bardzo dziękujemy rodzicom za zakupienie kalejdoskopu dla naszej grupy- dzieciakom bardzo przypadł do gustu- była kolejka do zabawy.

 

 

Zamek Dmuchany

We wtorek  przyjechał do nas wielki , dmuchany zamek do skakania i zjeżdżania. Dzieci wyszalały się do utraty tchu;-) Zabawy było co nie miara i mamy nadzieję, że dmuchaniec jeszcze się w naszym przedszkolu pojawi 😉

 

 

Dzień Farmaceuty

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki w ramach wdrażania preorientacji zawodowej poznały zawód farmaceuty. Miały okazję również wcielać się w role, “zrealizować” recepty w aptece. a także dowiedzieć się na czym polega praca farmaceuty.

 

Las w słoiku

Nasze “Smerfy” wykonały” kawał dobrej roboty”. W ubiegłym tygodniu nazbierały w lesie “dary jesieni” a następnie wykonały cudowne ozdoby do naszej sali w klimacie jesiennym, w postaci” lasu w słoikach”. Wszystkie według własnych, kreatywnych pomysłów dzieci.

I Dzień Jesieni

Dziś w naszej grupie odbyło się “pożegnanie lata” i przywitanie jesieni. Pogoda za oknem nie dała zapomnieć,że pora roku się zmienia;-) W naszej grupie jednak pomimo deszczu za oknem atmosfera była gorąca: tańce z parasolami do deszczowej piosenki i zabawy z “Panią Jesienią”. Bardzo dziękujemy rodzicom za ubogacanie naszego jesiennego kącika przyrody! Jest pięknie jesiennie!

 

Dzień Przedszkolaka!

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci . Wszystkiego najlepszego zatem nasze kochane dzieci! W naszej grupie ten dzień świętowaliśmy na sportowo.

 

 

 

“Gimnastyka dla smyka!”

W tym roku szkolnym nasza grupa w każdy piątek będzie brała udział w zabawach ruchowych na naszej małej przedszkolnej salce gimnastycznej. Smerfy  były dziś przygotowane wzorowo- wszyscy zaopatrzeni w strój sportowy! Dzieci poznały zasady zachowania podczas zajęć ruchowych, a także zasady korzystania z dostępnych urządzeń sportowych. Grupa spisała się na medal! Brawo Smerfy!

 

 

Informacja 17.09.2021 !

W związku z tym, że niestety pogoda nam dzisiaj nie sprzyjała zaplanowane dmuchańce w naszym przedszkolu zostały przeniesione na dzień 28 września 2021r.

 

Dzień Kropki!

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki obchodziły święto talentów. W przedszkolu zrobiło się bardzo kropeczkowo. W naszej grupie powstało “Smerfne drzewo talentów”- dzieci dzieliły się z innymi swoimi talentami. Wśród talentów przeważają umiejętności wokalne, gimnastyczne, malownicze a także zdolności budowania z klocków.

 

Uwielbiamy park osiedlowy!

Jeśli tylko pogoda pozwala wyruszamy do osiedlowego parku!

 

Informacja!

W dniu 17.09.2021 (piątek) w ramach Dnia Przedszkolaka będzie w naszym przedszkolu dmuchana zjeżdżalnia. Proszę o zapewnienie dzieciom wygodnego ubranka do zabawy. W razie niepogody termin będzie zmieniony, o czym zostaną Państwo wcześniej poinformowani.Pozdrawiam.

Wychowawca: K. Nowak.

Uwaga Rodzice!

W dniu 8 września 2021r. w przedszkolu pojawiły się 2 przypadki wszawicy w grupie “Motylki”. Proszę o regularne sprawdzanie czystości głowy dzieci w domu. W przypadku stwierdzenia wszy konieczne jest podjęcie skutecznych działań wyczyszczenia skóry głowy.

Zasady postępowania zostały umieszczone na stronie głównej przedszkola.

Informacje na temat wszawicy znajdą państwo m.in.:   wszawica

objawy-i-rodzaje-wszawicy

profilaktyka-i-zwalczanie-wszawicy

postepowanie-w-przypadku-stwierdzenia-wszawicy-w-szkole

zródło: www.gov.pl/web/zdrowie

Witamy po wakacjach!

Zasady znamy i ich przestrzegamy!

“Jestem Super Bezpiecznym Przedszkolakiem!”

Hallo, hallo po wakacjach! Grupa “Smerfy” serdecznie wita w nowym roku szkolnym! Ostatnie dni a zarazem pierwsze po dłuższej dla większości przerwie upłynęły pod znakiem przypominania zasad panujących w przedszkolu, reguł oraz bezpiecznego zachowania nie tylko w przedszkolu, ale również poza nim. Okazało się, że dzieci doskonale pamiętają obowiązujące zasady. Za nami pierwsze wyprawy do Parku Osiedlowego i zabawy w przedszkolnym ogrodzie! Przypomnieliśmy sobie również zasady higieniczno- sanitarne i zachowanie obowiązujące w naszej przedszkolnej toalecie!

Zabieramy się zatem do “efektywnej pracy” w nowym roku szkolnym, bo przecież nasze Smerfy to już duże, zdolne i dzielne 5 latki!;-)

Plac zabaw!