SMERFY 2020/21

25.06.2021 Informacja dla rodziców

Drodzy rodzice! W imieniu swoim i p. Gosi bardzo dziękujemy za wspólny rok! Informuję, że dzieci zapisane na okres wakacyjny proszę przyprowadzać głównym wejściem do przedszkola. Proszę zabierać  ze sobą karty ATMS do rejestrowania czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

 Informuję, że w okresie od 28 czerwca do 15 sierpnia przebywam na urlopie.Jestem dostępna dla Państwa od 16 sierpnia poprzez kontakt na poczcie służbowej lub stacjonarnie w przedszkolu po uzgodnieniu wcześniejszej godziny kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie.

Wychowawca: K.Nowak.

 

 

24.05.2021 Zakończenie roku! Powitanie wakacji!

W dniu 24.06.2021 odbyło się w naszej grupie symboliczne zakończenie roku 4- latków. Dzieci otrzymały małe upominki oraz dyplomy za ukończenie grupy.Tańców i zabaw  nie brakowało!

Tego dnia wybraliśmy się również do kina na bajkę, pt. “Dzwonnik z Notre Dame”.

 

 

 

23.05.2021 Spotkanie z ratownikiem medycznym

W dniu dzisiejszym odwiedził nasze przedszkole pan Rafał- ratownik medyczny, a jednocześnie tata naszych dziewczynek z przedszkola.Na spotkaniu omówiono zasady postępowania w przypadku upału, zasady pierwszej pomocy. Dzieci miały możliwość “zapoznania się” z torbą ratownika i jej zawartością. Miały okazję, aby oswoić swój lęk przed strzykawkami, bandażami itd. Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi z poświęcony czas i odwiedziny w naszym przedszkolu! Równocześnie wszystkim tatom życzymy wszelkiej pomyślności z okazji ich święta i mamy nadzieję, że przygotowane przez dzieci “krawaty” spodobały się naszym tatusiom.

 

15.06.2021 Kino Sferyczne

W tym tygodniu odwiedziło nas niesamowite kino sferyczne. Dzieci mogły zobaczyć bajkę w ciekawej formie, która dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Poprzez atrakcyjną formę przekazu dzieci bardzo zainteresowały się bajką i przekazywanymi treściami, a także mogły poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń.

 

 

Informacja dla rodziców!

W dniu 15 czerwca 2021 roku (wtorek) w sali “Smerfy” (nr III) odbędzie się zebranie grupowe.

Serdecznie zapraszam.

Wychowawca: K.Nowak.

01.06.2021 Dzień dziecka

W tym wyjątkowym dniu sale naszego przedszkola zamieniły się w pokoje pełne przygód. Nasze przedszkolaki odwiedziły “Wodną Krainę “, w której spotkały Neptuna. Łowiły rybki z numerkami za, którymi ukryły się małe niespodzianki. Następnie po otrzymaniu biletów odwiedziły salę kinową gdzie czekała na nich bajka i oczywiście przekąski na seans jak na prawdziwe kino przystało! Kolejną atrakcją dla naszych przedszkolaków była sala “Dziki Zachód” gdzie dzieciaki szukały skarbu, a także uczestniczyły w zabawach z samym szeryfem:-)  Następnie odwiedziły salę gdzie czekały na nich zabawy ruchowe i pyszne lody! Wracając do naszej sali odwiedziły jeszcze salę plastyczną, w której mogły dać upust swoim artystycznym talentom;-) Powstało ciasto z mąki, figurki z ciastoliny, a także obrazy malowane farbami. Po krótkim odpoczynku oraz obiadku na nasze przedszkolaki czekała kolejna niespodzianka w przedszkolnym ogrodzie! Pluszowe Maskotki nawiedziły nasze przedszkole! Zapraszam do oglądania relacji video i zdjęć!

 

 

26.05.2021 Dzień mamy!

Wszystkim mamom z okazji ich święta życzymy wszelkiej pomyślności!

 

21.05.2021 Park osiedlowy

park osiedlowy

park osiedlowy

park osiedlowy

park osiedlowy

park osiedlowy

park osiedlowy

park osiedlowy

 

 

Dzień Pszczoły 20.05.2021

W dniu dzisiejszym naszą grupę odwiedziła urocza pszczoła;-) Dzieci w ramach obchodów święta pszczoły dowiedziały się skąd się bierze miód, jak powstaje, a także miały okazję do degustacji miodu. Obchody święta w grupie pozwoliły na uświadomienie dzieciom jak bardzo pszczoły są w naszym życiu potrzebne!

Zabawy było co nie miara! Tańce na łące z naszą “pszczółką”, zabawy ruchowe etc.

 

 

 

W świecie zawodów “Sklep”18.05.2021

W tym tygodniu omawiamy zawody. W dniu dzisiejszym poznaliśmy zawód sprzedawcy- kasjera, a także dzieci poznały różnicę pomiędzy sklepem a supermarketem. Zorganizowano zabawę tematyczną w  “sklep”. Dzieci wcielały się naprzemiennie w role kasjer- klient. Poznały również walutę jaka obowiązuje w Polsce, a także uczestniczyły w pogadance na temat tego, że nie wszystko możemy kupić za pieniądze.

 

 

Drodzy rodzice!

W związku  z tym, że pogoda od kilku dni dopisuje- słoneczko mocno świeci i temperatury coraz wyższe wychodzimy do przedszkolnego ogrodu -na plac zabaw oraz na spacery w okolicy.

Bardzo proszę, aby  dzieci nosiły ze sobą nakrycia głowy (czapki z daszkiem, kapelusze itp.)

Jeśli jest taka możliwość proszę zostawić dla dziecka w szatni czapki, aby zawsze były w razie potrzeby.

Pozdrawiam.

K.Nowak.

 

10.05.2021 Ogród przedszkolny i wycieczka w okolice przedszkola

Kiedy tylko normy smogu w powietrzu pozwalają wyruszamy na podwórko!Nasz przedszkolny plac zabaw jest jednym z ulubionych  miejsc Smerfów. Dzieci uwielbiają wspólną zabawę na podwórku, a dodatkowo podczas takich zabaw:

  • rozwijają mięśnie, kształtują zarówno dużą jak i małą motorykę
  • rozwijają równowagę i koordynację ruchową
  • aktywizują obie półkule mózgowe do pracy
  • uczą się planować ruch celowy
  • oceniają “ryzyko”
  • budują wzajemne relacje z rówieśnikami

To tylko kilka pozytywnych aspektów przebywania dzieci na placu zabaw!

Nasze dzieci w ramach spaceru przypomniały sobie gdzie niedaleko przedszkola znajduje się biblioteka i Dom Kultury!

Drodzy rodzice! Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej ewaluacji , którą otrzymali Państwo na Wasze adresy mailowe.

Dziękuję.

K.Nowak.

04/05.05.2021 “W świecie emocji”

Podczas ostatnich zajęć rozmawialiśmy w naszej grupie na temat emocji.Dzieci nauczyły się rozpoznawać i nazywać swoje emocje, a także dowiedziały się, że maja prawo do ich przeżywania- zarówno tych trudnych jak i tych pozytywnych. Każdy przedszkolak prezentował emocje wylosowane podczas zabawy “Koło fortuny”, a także opowiadał jakie emocje towarzyszą mu dziś i dlaczego. Zachęcam do tego typu zabaw w domu!

 

 

30.04.2021 Konkurs recytatorski “Nasza Ziemia Zielona”

W dniu 30.04.2021 roku odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski. Motywem przewodnim prezentowanej twórczości literackiej była Ziemia. Nasze przedszkolaki występowały w dwóch kategoriach wiekowych: 3, 4- latki oraz 5,6- latki. Jury w składzie p. Martyna, p. Kasia oraz p. Bogusia oceniało w kategorii wyboru wiersza zgodnie z tematem, opanowania tekstu, a także ogólnego wrażenia artystycznego. Zwycięzcami konkursu w grupie wiekowej 3, 4 – latki z naszej grupy zostali Hanna i Filip. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie i gratulujemy zwycięzcom!

 

 

28/29.04.2021 Jestem Polakiem!

W minionym tygodniu tematyka zajęć dydaktycznych oscylowała w okół naszego kraju. Dzieci poznały wybrane miasta Polski, ich zabytki a także “wyb

rały się w podróż” dookoła Polski z biało- czerwonym “bocianem”. Wykonały również papierowe kokardy w barwach narodowych i flagę Polski. Chętne dzieci odpowiedziały również na pytania “Za co kocham Polskę?” we wspólnym filmiku zrealizowanym w naszym przedszkolu. Zachęcam do oglądania!

 

 

 

22.04.2021 Dzień Ziemi

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi. Wspólnie z nauczycielem rozwiązały krzyżówkę z hasłem EKOLOGIA. Poznały również zasady segregacji śmieci. Wysłuchały listu ziemi do dzieci z prośbą o ratowanie naszej planety.

 

 

 

NASZA ZIEMIA ZIELONA- REGULAMIN KONKURSU DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

 

INFORMACJA – zawieszenie zajęć 29.03 – 11.04

Wielkanoc tuż, tuż…

W naszej sali od kilku dni zrobiło się bardzo wiosennie i zielono. Powoli wprowadziliśmy tematykę związaną ze świętami. Dzieci wykonały kartki świąteczne przekazane do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Rybniku w celu przekazania osobom bezdomnym i samotnym. Wykonały także papierowe kurczaczki i zajączki.

 

 

 

Drodzy rodzice!
W lutym 2021 r. odbyło się spotkanie wychowawców oraz nauczycieli na, którym został opracowany system motywacji do nabywania zachowań pożądanych, kształtowania postaw zgodnie z powszechnie uznanymi wartościami i normami społecznymi. Prosimy o zapoznanie się z poniższym dokumentem. Zachęcamy do współpracy w tworzeniu systemu motywacji w grupie, czekamy na Państwa propozycje, uwagi.

System motywacji do nabywania zachowań pożądanych

 

 

22, 23.03.2021 “Witaj Wiosno! Żegnaj zimo!

W tym tygodniu tematyka zajęć oscyluje wokół pożegnania zimy i przywitania wiosny. Nasze przedszkolaki na dobre “przegoniły ” Panią Zimę i z radością przywitały Panią Wiosnę! W naszej sali powoli zrobiło się zielono i wiosennie. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie naszego wiosenno – świątecznego kącika, a także za pomoc w przygotowaniu kącika z ziołami, kwiatami i warzywami. Każdego dnia Smerfy podlewają i  obserwują zmiany zachodzące w naszym zielonym kąciku.

 

18.03.2021 “Poznajemy kraje Europy”- Francja

W ramach akcji “Poznajemy kraje Europy” nasze Smerfy “odwiedziły” dziś Francję. Zapoznały się z kulturą i tradycjami kraju. Poznały preferencje kulinarne Francuzów, a także wykonały wspólną pracę plastyczn0- techniczną.Dzieci poznały też zabytki tego kraju i wirtualnie odwiedziły Paryż.

 

 

15.03.2021″Mogę zatrzymać smog”- “Przedszkolaku- złap oddech!”

Nasze przedszkolaki biorą udział w II edycji edukacyjno- informacyjnej na temat smogu.Celem udziału w kampanii jest m.in. podniesienie świadomości ekologicznej dzieci w wieku przedszkolnym.W naszej grupie zostały przeprowadzone zajęcia poruszające tematykę zanieczyszczenia powietrza i zachowań prozdrowotnych a także dzieci zobaczyły bajkę “O księciu i złym smogu”.

 

08.03-12.03.2021 W teatrze

W tym tygodniu nasza sala zamieniła się w prawdziwy teatr. Dzieci wcielały się w role według własnych pomysłów. Rozwijały aktywność twórczą w zakresie słowa mówionego. Uczestniczyły w zabawach naśladowczych “Jestem aktorem”. Zabawy teatralne stały się doskonałą okazją do autoprezentacji dzieci. Zabawy teatralne w przedszkolu to nieskończona ilość możliwości- nasze przedszkolaki jeszcze nie raz nas zaskoczą!!!

 

05.03.2021 Dzień dentysty

“Zdrowe zęby mam, bo o nie dbam!” taka myśl towarzyszyła nam podczas dzisiejszych zajęć. Przedszkolaki przypomniały sobie jak ważna jest higiena jamy ustnej. Nauczyły się jak prawidłowo szczotkować zęby oraz dowiedziały się, co to próchnica i skąd się bierze. Podczas zabaw tematycznych oswoiły się z “dentystą” wcielając się w rolę zarówno lekarza jak i pacjenta.

 

 

26.02.2021 Dzień dinozaura

Dziś nasza sala zamieniła się w prawdziwy park jurajski. Dzieci świętowały dzień dinozaura. W masie solnej odbijały łapy,ogony, grzbiety dinozaurów. Każdy stworzył swój własny odcisk dinozaura. Każde dziecko zamieniło się też w “prawdziwego ” dinozaura z pomocą naszej foto- budki.

 

23,24.02.2021 Zasady znamy- prąd oszczędzamy!

W ostatnich dniach nasze Smerfy uczestniczyły w zajęciach dotyczących kształtowania nawyku oszczędzania energii.Dowiedziały się skąd się bierze prąd oraz w jaki sposób możemy go oszczędzać i dlaczego to takie ważne w dzisiejszym świecie. W grupie zorganizowano konkurs na plakietkę przypominającą o oszczędzaniu. Decyzją dzieci zwyciężyła plakietka Juliana, która zdobi kontakt przy wejściu do naszej sali.

17.02.2021 Dzień Kota

W dniu dzisiejszym w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Kota. Dzieci uczestniczyły w szeregu zabaw związanych z tematem, poznały rasy kotów, a także wspólnie ćwiczyły wierszyk Juliana Tuwima, pt. “Kotek”.  Nasza Zuzia J. wraz z rodzicami przygotowała recytatorski występ konkursowy. Trzymamy mocno kciuki za naszą Zuzię! Rodziców zachęcam do ćwiczenia krótkich rymowanek i wierszyków w domu w celu ćwiczenia pamięci.

 

 

15,16. 02.2021 W świecie matematyki

W tym tygodniu naszym Smerfom czas upływał w ” świecie matematyki”. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności kodowania z wykorzystaniem kolorowych kubeczków. Uczestniczyły w zabawach doskonalących liczenie w zakresie do 10. Przypomniały sobie znaki graficzne poszczególnych cyfr, a także utrwaliły znaki graficzne podstawowych figur geometrycznych. Udoskonalały orientację w schemacie własnego ciała. Uczyły się rozróżniać stronę prawą i lewą. Zachęcam rodziców do kontynuacji ćwiczeń w domu.

 

12.02.2021 Poznajemy europejskie kraje: “Włochy”

W dniu dzisiejszym nasze Smerfy zapoznały się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego kraju, wysłuchały różnych ciekawostek.Obejrzały prezentację multimedialną na temat zabytków we Włoszech. Dzieci poznały utwory Vivaldiego i Pavarottiego, a także wykonały pracę plastyczno- techniczną, pt. “Pizza”.

 

11.02.2021 Balik karnawałowy

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie z bajek, filmów itd. W naszej grupie był również policjant, strażak, Hulk, Spiderman i rycerz. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom jak również całej kadrze przedszkola!

09.02.2021 Teatrzyk “Czerwony Kapturek”

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki zobaczyły teatrzyk, pt. “Czerwony Kapturek” wystawiony przez personel naszego przedszkola. Dzieciom bardzo spodobał się występ.

 

02.02.2021 W kuchennym świecie

W tym tygodniu nasze przedszkolaki poznają kuchenny świat i trudną sztukę gotowania. Nasze “Smerfy” odbyły “wycieczkę” do przedszkolnej kuchni. Zapoznały się z jej wyposażeniem oraz zobaczyły jak wygląda praca przedszkolnych kucharek  i ile pożywienia trzeba przygotować dla wszystkich dzieci w przedszkolu. Wspólnie “ugotowały” też zupę jarzynową dla całej grupy.

 

21.01.2021 Dzień babci i dziadka…

Jak co roku nasze przedszkolaki nie zapominają o swoich babciach i dziadkach. “Smerfy” przygotowały upominki dla seniorów- słoiczki z pyszną herbatką oraz narysowane bukieciki kwiatów w papierowych stojaczkach.

Składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich babć i dziadków!!!

 

Za co kochamy nasze babcie i dziadków?

 

 

 

 

Święta tuż, tuż…

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki życzą wszelkiej pomyślności!

15.12.2020 Dokarmiamy ptaszki…

Nasze przedszkolaki nie zapominają o ptaszkach, które spędzają zimowy czas w naszym kraju. Obserwowanie ptaszków w karmniku przynosi wielką radość zarówno tym najmłodszym jak i starszym. Grupa “Smerfy” urządziła ptaszkom “nie małą ucztę”. Ptaszki częstowały się odżywczym i zdrowym dla nich pokarmem pomagającym im przetrwać zimę (ziarna zbóż, nasiona dyni, słonecznika, kukurydzy, płatki owsiane etc.).

 

07.12.2020 Przedszkolne Mikołajki

W poniedziałkowy poranek nasze przedszkole odwiedził Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Dzieci zaśpiewały przygotowaną dla niego piosenkę. Mikołaj pozostawił dzieciom słodkie upominki i zabawki do sali.Radość dzieci przeogromna! Dziękujemy Mikołajowi i jego pomocnikom, i do zobaczenia w przyszłym roku!

 

 

01.12.2020 Domowe Pupile

W tym tygodniu rozmawiamy o zwierzętach domowych. Dzieci podzieliły się z grupą opowieściami o swoich pupilach- pieskach, kotach, papugach itd….

 

27.11.2020 ” Magia i czary czyli przedszkolne Andrzejki”

W przedszkolu zabawa! Andrzejek to czas! Niech magia i wróżba królują wśród nas!

 

 

25.11.2020 Dzień Pluszowego Misia

Nasze przedszkolaki uczestniczyły dziś w wielkiej uroczystości- Urodziny Pluszowego Misia!Odwiedził na s również sam solenizant! Był słodki poczęstunek, tańce i zabawy, a także uroczyste odśpiewanie Sto Lat! naszemu misiowi! Każde dziecko wykonało także swojego misia z papieru.

24.11. 2020″ Małe Robaczki Wciągaczki”

W ramach realizacji projektu Technikoludek nasza grupa zobaczyła prezentację na temat zagrożeń wypływających z nadmiernego korzystania z urządzeń wysokiej technologii takich jak, np. smartfony, tablety, konsole do gier etc. Przedszkolaki dowiedziały się, że technologia przyniosła nam wiele dobrego, ale korzystać możemy z niej tylko pod opieką osób dorosłych i w ograniczonym czasie. Dzieciaki poznały również robota, któremu samodzielnie programowały trasę. Wprowadzono elementy kodowania- Smerfy bardzo polubiły naszego przedszkolnego robota edukacyjnego.

 

23.11.2020 Poznajemy urządzenia elektryczne

Nasze “Smerfy” znają już urządzenia elektryczne znajdujące się w każdym domu. Poznały zasady ich działania i sposób użytkowania. Wiedzą,że z prądem to nie ma żartów!

 

20.11.2020 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Nasze przedszkolaki w dniu dzisiejszym poznały swoje prawa. Dowiedziały się,że dla każdego dziecka na świecie prawa powinny być równe. Bez problemu poradziły sobie z przyswojeniem praw, które im się należą.

 

 

 

13.11.2020 Teatrzyk “Legenda o smoku Wawelskim”

W nawiązaniu do tematyki tego tygodnia, która związana była z Polską w dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki zobaczyły teatrzyk przygotowany przez nauczycielki. Obejrzały teatrzyk kukiełkowy, pt.”Legenda o smoku Wawelskim”. W ramach pracy w grupie dzieci próbowały wcielać się w poznane role za pomocą kukiełek. Śmiechu było co nie miara! Co ciekawe wszystkie dziewczynki chciały wcielać się w rolę księżniczki, a chłopcy wybierali rolę smoka!

 

12.11.2020 Dzień Postaci Z Bajek

Dzisiaj sala Smerfów zamieniła się w bajkową krainę.Dzieci uczestniczyły w Wielkim Bajkowym Balu, rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z bajek, układały bajkowe puzzle, a także uczyły się piosenki, pt. “Witajcie w naszej bajce”. Zabaw nie było końca!Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach i zdecydowanie w naszej grupie króluje “Psi Patrol” oraz “Kraina Lodu”.

 

 

10.11.2020 Szkoła do hymnu

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji “Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 wspólnie, uroczyście odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Dzieci wzięły udział w zajęciach na temat walki Polaków o odzyskanie niepodległości. Przypomniały sobie symbole narodowe i w ramach pracy plastycznej pomalowały farbami flagę Polski.

 

 

 

06.11.2020 Doskonalenie motoryki małej

Motoryka mała to przede wszystkim sprawne funkcjonowanie dłoni i palców. W dniu dzisiejszym dzieci wykonały “swoje buty” ze sznurówkami. Ćwiczyły nawlekanie sznurówek w wykonanych butach, a tym samym rozwijały kompetencje z zakresu koordynacji wzrokowo- ruchowej. Zachęcam do wykonywania ćwiczeń w domu z dziećmi. Ciekawe inspiracje można znaleźć: motoryka mała- ćwiczenia

 

 

 

19.10. Dzień Poczty Polskiej

W dniu dzisiejszym nasze Smerfy poznały zawód listonosza. “Napisały” swój własny list do rodziców oraz samodzielnie zaprojektowały swój znaczek pocztowy.

19.10. Poznajemy części ciała

Dziś nasze Smerfy poznawały części ciała. Bardzo dobrze poradziły sobie z nazewnictwem i umiejscowieniem poszczególnych części ciała na rysunku człowieka. Aktualnie nabywamy umiejętności rozróżniania strony prawej i lewej- jest to ogromne wyzwanie dla każdego dziecka. Zachęcam rodziców do kontynuowania tematu również w domu.

 

15.10- Dzień Przedszkolaka!

Dziś nasza sala zamieniła się w smerfną wioskę! Zabawy, co nie miara! Nasze Smerfy nie boją się Gargamela i znają “magiczne zaklęcia”  jak sprawić, by stać się “niewidzialnymi ” Smerfami! Nasze dzieci poznały Smerfne tańce, a także obejrzały bajkę jak wygląda “życie Smerfów” każdego dnia. Wykonały też makietę Smerfnej wioski!

 

13.10.- Dzień Warzywny!

W dniu dzisiejszym nasze Smerfy przygotowały pyszne warzywne kanapki. Poznały także piramidę zdrowego odżywiania i umiejscowienie warzyw w niej.Utrwaliły nazwy warzyw oraz poznały ich walory zdrowotne. Wspólnie wykonały koktajl mleczny z truskawek i bananów.

05.10.- 09.10 Owocowy Tydzień!

W tym tygodniu tematem przewodnim w naszej grupie były owoce. Dzieci tworzyły zbiory na podstawie kolorów i przeliczały ilość owoców  w zbiorach. Rozpoznawały też owoce za pomocą dotyku i węchu z zasłoniętymi oczami. Zrobiły też z pomocą Pań pyszną sałatkę owocową. Najbardziej spodobały się dzieciom  zadania związane z dopasowywaniem owoców do ich cieni. Dzieci poznały też dobroczynny wpływ owoców na nasze zdrowie, a także poznały owoce egzotyczne.

 

02.10.2020  Sport to zdrowie!

Mimo niesprzyjającej pogody za oknem nasze przedszkolaki nie wiedzą, co to nuda.Pozwolimy sobie podważyć powiedzonko, że “w czasie deszczu dzieci się nudzą..”- nasze Smerfy się nie nudzą! Nasze “Smerfy” świetnie się bawią!

30.09.2020 Dzień Chłopaka

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy obchody Dnia Chłopca w naszej grupie. Dziś w grupie Smerfy “rządzili” chłopcy oraz ustalali zabawy oraz gry. Królowały zabawy ruchowe i zabawy z balonami! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych chłopaków!

29.09.2020

Zawód- Lekarz

W dniu dzisiejszym dzieci poznały zawód lekarza, nauczyły się nowych pojęć i zachowań związanych z wizytą u lekarza, poznały przeznaczenie podstawowych akcesoriów medycznych.Wysłuchały wiersza “Chory kotek” W . Grodzieńskiej. Poznały także zawód pielęgniarki. Każde dziecko uczestniczyło w quizie na omawiany temat i otrzymało certyfikat “Zostań lekarzem”. Dzieci zapoznały się z tematyczną gra planszową, a następnie wcielały się w omawiane role podczas zabaw tematycznych.

 

28.09.2020

Światowy Dzień Jabłka

Celem święta jest popularyzowanie zalet tego owocu, promowanie spożycia jabłek wśród dzieci.Dziś dzieci dowiedziały się jakie właściwości mają jabłka, jak się je uprawia i dlaczego powinno się je jeść ze skórką.Zajęcia uatrakcyjnione były zabawami ruchowymi, konkursami, a także każde dziecko wykonało swoją “jabłkową pieczątkę”. W ramach drugiego śniadania odbyła się degustacja jabłek.

28.09.2020

Zawód – fryzjer

W ramach preorientacji zawodowej w naszej grupie dzieci w każdym miesiącu poznają różne zawody. Jako pierwszy omówiliśmy zawód fryzjera. Dzieci zapoznały się z podstawowymi sprzętami fryzjerskimi..Następnie podczas zabaw tematycznych wcielały się w role fryzjerów.Okazało się, iż w naszej grupie mamy kilku chętnych na zostanie fryzjerami w przyszłości…

 

24.09.2020 Dzień Grzyba

Dziś w naszej grupie obchodziliśmy święto grzyba. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami grzybów podczas oglądania atlasów, a także wykonały swoje piękne czerwone muchomorki.Poznały też kilka rymowanek i wierszyków związanych z tematem,a także dowiedziały się, że grzyby mogą być trujące. Następnie na obiad zjadły zupkę pieczarkową.

 

 

Bezpieczny przedszkolak w internecie

Nasza grupa poznała co to jest komputer i sieć internetowa. Poznała zagrożenia wynikające z niewłaściwego użytkowania internetu, a także dowiedziała się dlaczego nadużywanie korzystania z wysokich technologii może być niebezpieczne. Dzieci stworzyły ” własne sieci internetowe” a także kodeks interaktywnego przedszkolaka, który “przypieczętowały” własnym odbiciem dłoni. Dzieci wysłuchały również bajki terapeutycznej A. Pasternak, pt. “W komputerowym świecie”. Zachęcam rodziców do zapoznania się z realizowaną tematyką:

dziecko w sieci

 

 

Jesień tuż, tuż…

W tym tygodniu tematyka zajęć oscylowała w okół zbliżającej się pory roku. Dzieci wykonały wspólne jesienne drzewo, a także prace z własnych zebranych liści z przedszkolnego ogrodu. Wykorzystały żołędzie, kasztany, szyszki do zabaw matematycznych. Zebrany materiał przyrodniczy wykorzystały również do zabawy muzycznej “Grające kasztany”. Podczas wyjść do przedszkolnego ogrodu szukały zwiastunów jesieni, a także wspólnie z wychowawcą utworzyły jesienny kącik przyrody w naszej sali.

 

Działania profilaktyczno- wychowawcze:

Higiena i bezpieczeństwo epidemiologiczne.

Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami obowiązującymi podczas reżimu sanitarnego. Poznały sposoby zapobiegania przenoszenia się chorób, a także zapoznały się z tematyką higienicznego trybu życia. Obejrzały teatrzyk o ” Królewnie, co rąk nie myła” oraz podzieliły się w grupie na temat refleksji dotyczących przedstawionego tematu.

 

 

 

 

Dzień Kropki

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy dzień kropki. Każde dziecko opowiedziało o swoich zainteresowaniach, talentach o tym, co lubi robić w wolnym czasie. Kropeczki towarzyszyły nam przez cały dzień zarówno podczas zajęć edukacyjnych jak i zabawy.Dzieci poznały bajkę o “Kropeczce Psoteczce”, która płatała rożne figle!

Dziękuję rodzicom zaangażowanie w przygotowanie tego dnia!

 

 

 

Ruch drogowy i bezpieczeństwo

Drugi tydzień września upłynął nam z tematyką dotyczącą ruchu drogowego i bezpieczeństwa. Dzieci poznały  zasady bezpiecznego zachowania, zasady przechodzenia przez drogę, bezpiecznej jazdy na rowerze, hulajnodze etc. Wykonały również makietę ulicy według swoich własnych pomysłów. Poznały także kilkanaście znaków drogowych.

W ramach profilaktyki zdrowotnej przypomnieliśmy sobie zasady higieny oraz schemat prawidłowego mycia rąk.

 

Pierwszy tydzień w przedszkolu

Nasze dzielne Smerfy szybko zaklimatyzowały się w nowej grupie.Przypomniały sobie zasady obowiązujące w przedszkolu, bezpieczne zachowania, poznały swoją nową salę, znaczki itp. Wszystkie dzieci spisały się na medal!!!Nasza tablica motywacyjna wypełniła się w tym tygodniu samymi uśmiechniętymi buźkami! Brawo Smerfy!