Pszczółki 2021/2022

Pszczółki

Grupa energicznych i uśmiechniętych 3-4 latków, którzy większość czasu spędzają z Panią Arietta – wychowawcą grupy, oraz Panią Madzią i Ewą – nauczycielkami uzupełniającymi. W naszej grupie jest 11 dziewczynek i 14 chłopców.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 W piątek 19 listopada dzieci z grupy Pszczółek przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji wszystkie dzieci pojawiły się w przedszkolu ubrane na niebiesko. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać wszystkie prawa należne dzieciom, które ukryły się w kolorowych balonikach. Na koniec wspólnie stworzyliśmy plakat, na którym widniały wszystkie, znalezione w balonikach prawa dziecka.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 

20 listopada, na pamiątkę podpisania Konwencji o Prawach Dziecka na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji, w ramach akcji UNICEF proszę, aby w piątek 19 listopada dzieci przyszły ubrane do przedszkola na niebiesko.

Zabawy na torze przeszkód

W tym tygodniu poruszamy tematykę dinozaurów, lasów jurajskich oraz powstania węgla. Podczas zabaw ruchowych dzieci miały okazję wcielić się w postać dinozaura oraz zmierzyć się z torem przeszkód.

Dziękujemy za wsparcie!

Serdecznie dziękujemy za każdy nawet najdrobniejszy dar przekazany na organizowaną w naszym przedszkolu zbiórkę dla rodzin z Michałowa.

Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca!! 

Dzień Postaci z Bajek

W piątek 5 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci pojawiły się w przedszkolu w bajkowych kostiumach. W czasie zajęć nie zabrakło, zabaw, zagadek związanych z najpopularniejszymi baśniami oraz bajkami. Ku zaskoczeniu wszystkich dzieci, swą obecnością zaszczyciła nas znana dużym i małym Myszka Minnie.

 

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grupy “Pszczółki” na zebranie, które odbędzie się w środę, tj. 10.11.2021r.
o godzinie 15.30!  

 

Podziękowania
Drodzy Rodzice, jak zostali Państwo wcześniej poinformowani, od dnia 1 listopada 2021r. wychowawstwo nad grupą “Pszczółki” obejmuje Pani Magdalena Partyka- świetny pedagog, doświadczony nauczyciel, a przede wszystkim osoba o wielkim sercu. Przedszkolaki dobrze znają Panią Madzię, ponieważ była ona nauczycielem uzupełniającym w naszej grupie.  Moja absencja oraz przejęcie wychowawstwa przez Panią Magdę wiąże się z zaistniałą sytuacją w moim życiu prywatnym, o czym Państwo już wiedzą. 

Szanowni Rodzice, chciałam Państwu bardzo podziękować za ten czas, w którym mogłam współpracować z Wami oraz Państwa dziećmi. Był to dla mnie bardzo intensywny czas, pełen nowych doświadczeń oraz ciekawych rozmów. Każda wymiana zdań z Państwem pomogła mi bliżej poznać dzieci, spojrzeć z innej perspektywy na daną sytuację oraz dowiedzieć się czego Państwo oczekują ode mnie. Dziękuję za wsparcie i wielki odzew, w planowaniu uroczystości oraz tych mniejszych “świąt” w grupie. Dziękuję za zaufanie, jakim mnie Państwo obdarzyli, mam nadzieję, że Was nie zawiodłam. 

Pszczółki to bardzo energiczna grupa, która oprócz testu cierpliwości dawała mi dużo radości, a szczerość Pszczółek skradła moje serce 🙂 Będę za nimi tęsknić!! Tymczasem życzę moim Pszczółkom dalszych przygód i fascynacji w poznawaniu świata z “nową” Panią, a Wam drodzy Rodzice owocnej współpracy.
Pozdrawiam serdecznie, Arietta Łojek 🙂

 

W październiku “Pszczółki” z p. Gabrysią poznawały skarby jesieni.

Po spacerze w jesiennym parku i obserwacjach przyrody dzieci wykonywały plastyczno – techniczne  prace, charakterystyczne dla jesieni. Były to: “kamyczkowe stworki”, “jesienny las” oraz “grzybki z warzyw”.

Drodzy Rodzice, bardzo proszę aby donieść zgody z RODO, (kto jeszcze tego nie zrobił) ponieważ nie mogę wystawić zdjęć.

 

Co robią zwierzęta jesienią?

W tym tygodniu, naszej grupie również nie brakowało atrakcji. W poniedziałek Pszczółki poznały wybrane zwierzęta żyjące w lesie. Nazywaliśmy zwierzęta przedstawione na zdjęciach. Naśladowaliśmy ruchy i odgłosy jakie wydają. Ćwiczyliśmy również koordynację wzrokowo-ruchową – łączenie kropek. We wtorek nasze średniaczki spędziły dzień na zabawach ruchowych, lecz co najważniejsze uczestniczyły w zabawach na dmuchanej zjeżdżalni, co sprawiło im wiele frajdy
i uśmiechu. Pszczółki to bardzo energiczna grupa, która uwielbia skakać, fikać i pląsać. W środę z racji Dnia Głośnego Czytania naszą grupę odwiedził Pan Tymoteusz – tata Dominika. Panu Tymoteuszowi bardzo dziękujemy za przeczytanie bajki z pięknym morałem. Była to pierwsza taka wizyta, lecz mam nadzieję, że nie ostatnia. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszam do współpracy. Dziś z kolei obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Niestety jest sezon chorobowy i wiele
z naszych Pszczółek jest nieobecnych, lecz udało nam się dzisiaj zorganizować dla chłopców tor przeszkód, a dziewczynki pięknie ich dopingowały w roli cheerleaderek. W związku z dzisiejszym specjalnym dla chłopaków dniem – zostali oni obdarowani przez swoje koleżanki prezentami tj. drewnianą muszką, dyplomem i koroną. Bardzo dziękuję za Państwa zaangażowanie w przygotowanie prezentów. Jutro natomiast wzbogacimy nasz kącik Przyrody o dary jesieni porządkując je w odpowiednie zbiory. W tym tygodniu swoje urodzinki obchodzili Mariusz K. oraz Zosia. Naszym czterolatkom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu.

 

Nadeszła jesień

W ubiegłym tygodniu w grupie Pszczółek wiele się działo. W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji naszą grupę odwiedził kapitan Józio, który zgubił skarb. O pomoc w jego odnalezieniu poprosił naszą grupę. Oczywiście, nasze Pszczółki spisały się na medal i błyskawicznie rozwiązały wszystkie zagadki, dzięki którym odnaleźli skarb. W późniejszych dniach skupiliśmy na tematyce jesiennej, dzięki której sumiennie przygotowaliśmy się do nadejścia Pierwszego Dnia Jesieni. Niestety, z powodów osobistych w tym dniu byłam nieobecna w pracy, lecz mimo to dzieci świetnie się bawiły poznając Panią Jesień, rozmawiając z nią oraz szukając jej pierwszych symptomów na spacerze w pobliżu przedszkola. Na koniec tygodnia aktywność naszych przedszkolaków skupiła się na przeliczaniu darów jesiennych, które otrzymaliśmy w prezencie od Pani Jesień. W ubiegłym tygodniu swoje urodzinki obchodził Szymon. Solenizantowi życzymy wszystkiego najcudowniejszego.

 

 

Informacja

W związku z odpadami deszczu jakie miały miejsce w piątek 17 września dmuchana zjeżdżalnia została przełożona na 28 września.

W dniu 23 września (czwartek) obchodzimy Pierwszy Dzień Jesieni. W związku z tym bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w kolory jesieni (żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy, itp.).

Ponadto, dnia 29 września ( środa) obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Wobec tego chcę zaprosić jedną chętną osobę z Państwa do współpracy
i przeczytania krótkiej bajki naszym Milusińskim. Chętną osobę zapraszam do kontaktu osobistego lub za pomocą maila.

 

Drodzy Rodzice

Za nami pierwsze 2,5 tygodnia września. Był to dla naszych Pszczółek ciężki czas. Każde dziecko musiało na nowo poznać swoje miejsce w szatni, nową salę
i miejsce przy stoliczku. Ponadto, w naszej grupie są nowe Pszczółki, które po raz pierwszy uczęszczają do przedszkola. Dzieci musiały poznać się wzajemnie. Ponadto w grupie są n
owe Panie Oddziałowe, które również po raz pierwszy współpracują z naszą grupą.  Mimo początkowych łez i obaw, dzieci z każdym dniem coraz lepiej odnajdują się w przedszkolnej codzienności oraz nawiązują się nowe przyjaźnie, z czego się bardzo cieszymy. W przeciągu tych ostatnich – pierwszych tygodni dzieci w przedszkolu, rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, w tym m. in. o bezpiecznej drodze do przedszkola. Pszczółki już dużo wiedziały w tym temacie, ale przypomnienie nie zaszkodziło 😉 Dzieci w pierwszym tygodniu: ćwiczyły w sali przejście po pasach na drugą stronę, tworzyły wspólnie tor dla zabawkowych samochodów, wykonały pracę plastyczną “Sygnalizator świetlny”. Bawiły się w zabawy usprawniające reakcję na sygnał wzrokowy (zmieniające się kolory zielony i czerwony), uczyły się poprawnie trzymać nożyczki i nimi ciąć. Z kolei w drugim tygodniu Pszczółki odkrywały siebie jako przedszkolaka. Bawiły się w ulubione zabawy, uczyły się piosenki “Jestem sobie przedszkolaczek”, w formie zabawy przypomnieli sobie cyfry od 0 do 4.

Ponadto, w środę obchodziliśmy Dzień Kropki. W tym dniu Pszczółki były przepięknie ubrane w ubrania z kropką. Chciałam Państwu baaaaardzo podziękować za pomysłowość w ‘kropkowaniu” naszych Pszczółek. Byliśmy najbardziej wykropkowaną grupą w całym przedszkolu z czego się ogromnie cieszę.

 

Szanowni Rodzice
Dnia 15 września w naszej grupie obchodzimy “Dzień Kropki”. W związku z tym bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu miały w swoim ubraniu element kropki
( bluzka w kropki, spodnie w kropki). Kropki mogą być naklejone na ubraniu dziecka.

 

Drodzy Rodzice, Kochane dzieci.

W piątek 17 września z okazji Dnia Przedszkolaka w naszym ogrodzie odbędzie się zabawa na dmuchanej zjeżdżalni. Prosimy, aby dzieci tego dnia miały ubrane bluzeczki z długim rękawem i spodnie dresowe
(chcemy uniknąć otarć na łokciach i kolanach).
Prosimy o zgłoszenie wychowawcy informacji w sytuacji, gdyby dziecko miało przeciwwskazanie do uczestnictwa w tej formie zabawy ruchowej.
W razie niepogody termin zabawy na zjeżdżalni może ulec zmianie.
Koszt zabawy na zjeżdżalni zostanie pokryty w całości z funduszy Rady Rodziców.

 

Uwaga Rodzice!

W dniu 8 września 2021r. w przedszkolu pojawiły się 2 przypadki wszawicy w grupie “Motylki”. Proszę o regularne sprawdzanie czystości głowy dzieci w domu. W przypadku stwierdzenia wszy konieczne jest podjęcie skutecznych działań wyczyszczenia skóry głowy.