PSZCZÓŁKI 2020/21

WITAJCIE  – TO MY  PSZCZÓŁKI!

JESTEŚMY NAJMŁODSZĄ GRUPĄ W PRZEDSZKOLU

 PSZCZÓŁKI TO GRUPA  LICZĄCA  25 WSPANIAŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

UCZĘSZCZAJĄ  DO NIEJ   DZIECI  2,5 LETNIE  ORAZ  3 LATKI

NASZ ODDZIAŁ CZYNNY JEST OD GODZ. 7.00  DO GODZ. 15.00

 

Pożegnanie

Szanowni Rodzice, Kochane Pszczółki! Dużymi krokami zbliżają się wakacje, a tym samym pożegnanie naszych milusińskich z grupą maluszków, bo już od września stajemy się średniakami 🙂 W piątek w naszej grupie odbyło się uroczyste “zakończenie” roku przedszkolnego. To był czas pełen przygód, nowych wrażeń, nieraz trudnych doświadczeń. Bardzo się cieszę, że miałam przyjemność poznać Państwa Skarby i przeżyć z nimi te parę miesięcy, które  zaowocowały w piękną relację.  Mam nadzieję, że z większością z Was spotkamy się znów we wrześniu. Chciałam również przypomnieć, że każda Pszczółka do dnia 25.06 może przychodzić do przedszkola. Od dnia 28.06 do przedszkola przychodzą dzieci wcześniej zapisane. Jeśli Państwo chcą jeszcze zmienić decyzję, bardzo proszę o kontakt z Panią Intendentką.

Drodzy Rodzice w imieniu swoim, jak i Pani Edytki oraz Pań Oddziałowych bardzo dziękujmy za prezenty i upominki jakie otrzymaliśmy od naszych wspaniałych Pszczółek i od Państwa na “zakończenie” roku przedszkolnego. Dziękuję Państwu za współpracę, za każdą rozmowę dzięki której mogłam jeszcze bliżej poznać nasze dzieciaki.

 

Wakacje tuż, tuż!

Drodzy Rodzice, w minionym tygodniu nasze przedszkolaki poruszały temat związany z wakacjami. Omawialiśmy gdzie możemy spędzić wakacje. Nasze Pszczółki są bardzo mądre i świetnie poradziły sobie z tym tematem. Ponadto, rozmawialiśmy o różnych środkach transportu, którymi możemy dojechać na wymarzone wakacje 🙂 Odwiedziła nas również ” Brzydka Sowa”, która przekazała dzieciom ważny morał. Nieważne jak wyglądasz, czy jesteś mały, duży, gruby czy chudy. Ważne, abyś był dobry i mądry. We wtorek przyjechało do nas kino sferyczne. Dzieci w tym dniu mogły doświadczyć nowego wymiary oglądania bajek w kinie. W środę stworzyliśmy pracę plastyczna wykonaną w grupach. Dzieci losowały jeden obrazek przedstawiający dany środek lokomocji. Ich zadaniem było przypisanie obrazka do plakatu z napisem: co lata? co pływa? co jeździ?. Dzieci z tym zadaniem poradziły sobie fantastycznie. Pod koniec tygodnia zaproponowałam dzieciom uczestniczenie w żywym teatrze. Pszczółki były zachwycone. Bez scenariusza, reżysera, kostiumografa, wyuczonych ról i scenografii odegraliśmy małe przedstawienie pt ” Trzy małe Świnki”. Dzieciaki bawiły się świetnie. Towarzyszyło nam dużo śmiechu i świetna zabawa.

 

 

 

Moje podwórko

Szanowni rodzice, w ubiegłym tygodniu P. Arietta wraz z Pszczółkami poruszała temat ” Moje podwórko”. W poniedziałek mówiliśmy “Jak wygląda podwórko?”. Z tej okazji przy aurze przepięknej pogody zdecydowaliśmy się na zajęcia w plenerze 🙂 Były to bardzo owocne zajęcia. Dzieci chętnie w nich uczestniczyły i z zaciekawieniem oczekiwały kolejnych ćwiczenia oraz zadań, które należało wykonać. W kolejnych dniach rozmawialiśmy o zwierzętach jakie najczęściej spotykamy na podwórku, a także o tym w co lubimy się bawić na świeżym powietrzu. Ponadto, mówiliśmy co możemy robić w lato, podczas gdy pada deszcz. W piątek natomiast mieliśmy dzień baniek mydlanych. Dzieci świetnie się bawiły i cierpliwie czekały na swoją kolej. Korzystając z pogody Pszczółki coraz częściej wychodzą na spacerki wokół przedszkola oraz korzystają z placu przedszkolnego, gdzie mogą w sposób bezpieczny korzystać z urządzeń się na nim znajdujących.

 

Informacja

Drodzy Rodzice. W dniu 16 czerwca ( tj. środa ) o godzinie 15:30 odbędzie się zebranie rodziców, na które serdecznie zapraszam.

 

Dzień Dziecka

Drodzy Rodzice Pszczółek.  Za nami tydzień wielu emocji, przygód, radości i uśmiechu, a to wszystko związane z Dniem Dziecka, który obchodziliśmy 1 czerwca (wtorek). Zaczynając od początku 🙂 W poniedziałek dzieci poruszały wraz z Panią Ariettą dwa bardzo ważne tematy. Pierwszy z nich dotyczył nas. Rozmawialiśmy o podobieństwach między dziećmi. Pszczółki odkryły, że wszyscy jesteśmy do siebie podobni, choć każdy z nas jest inny. Aspekt wcześniej wymienionych odkryć pozwolił nam płynnie przejść do drugiego ważnego tematu, a mianowicie “Pierwsza pomoc”. Dzieci poznały wiedzę z zakresu podstaw pierwszej pomocy, dzięki której wiedzą jaki jest numer alarmowy dla wszystkich służb (112).  Dzieci są wstanie określić jakie służby trzeba wezwać do określonego zdarzenia / sytuacji, a niektórzy znają również poszczególne numery alarmowe (997, 998,999). Potrafią także prawidłowo zachować się podczas spotkania z groźnym psem. We wtorek odbyło się wielkie święto każdego dziecka. Po śniadaniu Pani Arietta wraz z Pszczółkami i Panią Edytą wyruszyły odkrywać przygody jakie czekały na naszych milusińskich w każdej przedszkolnej sali. Na dobry początek Pszczółki sprawdziły swoje umiejętności fizyczne i zmierzyły się z torem przeszkód, który przeszły jak prawdziwi sportowcy. W kolejnej sali dzieci mogły dać upust swoim plastycznym emocjom i stworzyć wspaniałe dzieła za pomocą : farbek, stempli, wycinanek, dziurkaczy czy piankolinek. Następnie dzięki Neptunowi nasze dzieci poznały podmorski świat oraz mogły sprawdzić swoje umiejętności wędkarskie. Każda Pszczółka podołała temu zadaniu i w nagrodę za piękne łowienie rybek otrzymały mały podarunek. Po morskich wojażach przyszła kolej na kino. Każde dziecko otrzymało bilet i zapoznało się z zasadami prawidłowego zachowania się w sali kinowej. Na koniec przenieśliśmy się do przeszłości, a więc…..Na Dziki Zachód. W tej sali czekały nas zadania, które Pszczółki musiały pokonać, by złapać złego Billa i odzyskać skradziony skarb. Za pięknie wykonane zadania każde dziecko dostało odznakę zastępcy szeryfa 🙂 To jednak nie koniec atrakcji. Po obiedzie Przedszkolaki wybrały się do ogródka, gdzie już czekały na nich Minionki z wieloma atrakcjami i chęcią do wspólnej zabawy. Był to naprawdę dzień pełen atrakcji.

W środę dzieci wykonały ćwiczenia i zabawę, którą otrzymaliśmy od naszych kolegów i koleżanek z Przedszkola nr 49 , z którym współpracuje nasza grupa. Stworzyliśmy wspólne sylwetki naszych kolegów i koleżanek z przedszkola, które można zobaczyć w szatni Pszczółek.

 

Moja mama

Kochane Mamusie, Drodzy Tatusiowie. Mijający tydzień był dla naszych Przedszkolaków bardzo wyjątkowy. W środę pszczółkowe mamy ( i nie tylko :)) obchodziły swoje święto. W związku z tym, nasza grupa we wtorek nagrała wierszyki oraz piosenkę dla swoich mam. Żywię nadzieję, że każda mama zobaczyła nagranie i jest równie dumna ze swojej Pszczółki, jak Pani Arietta. Ponadto, w poniedziałek dzieci uczestniczyły w zajęciach z Technoludka. W tym dniu nasza grupa bliżej poznała urządzenie jakim jest aparat, oraz miała możliwość zrobienia zdjęć kwiatom w sali. Na koniec dnia dzieci kolorowały kompozycje kwiatowe, które można podziwiać w naszej szatni. W środę nasze dzieci szukały serduszek, które zostały ukryte w sali przedszkolnej. Okazało się, że nasze Pszczółki to prawdziwi detektywni i bez problemu wszystkie schowane serca zostały odszukane. W kolejnych dniach nasi Milusińscy bliżej poznali czynności jakie na co dzień wykonuje mama. Każde dziecko miało okazję opisać swoją mamusię i dowiedzieć się, że mimo różnic w wyglądzie, każda jest wyjątkowa i jedyna. Pszczółki coraz śmielej wypowiadają się na różne tematy, przez co stają się fantastycznymi kompanami do wspólnej pracy i zabawy. W ciągu tygodnia udało nam się wyjść na spacer oraz na plac zabaw przy przedszkolu. Podczas spacerów ćwiczymy chodzenie w parach, co muszę przyznać, z każdym wyjściem wychodzi nam coraz lepiej. Jestem bardzo dumna z poczynań naszej grupy, a nasz kolega “wąż” zasłużył na odpoczynek i cierpliwie czeka na następne maluszki. 🙂

 

 

 

KOCHANA MAMUSIU

Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Matki, każda Pszczółka składa najserdeczniejsze życzenia swojej Mamusi.
W związku z tym nasza grupa nagrała życzenia, do których zobaczenia serdecznie zapraszamy.
https://www.youtube.com/watch?v=QVX1dHCAnEY

 

Informacja

W związku z zbliżającym się świętem Dnia Matki, nasze Pszczółki we wtorek chcą nagrać dla mam małą niespodziankę. Dlatego bardzo proszę, aby w tym dniu dziewczynki przyszły ubrane w białe bluzeczki i białe rajstopki, a chłopcy również w białe koszule i ciemne spodnie. 

 

Znamy różne zawody

Drodzy Rodzice, w mijającym tygodniu nasze Przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat różnych zawodów. W poniedziałek odwiedziła nas Pani Stasia (p. Arietta :)), która przybliżyła dzieciom pracę ogrodnika. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć narzędzia, którymi na co dzień posługuje się ogrodnik. W tym dniu, okna naszej sali zostały przyozdobione pięknymi bratkami, za które bardzo dziękujemy Pani Edytce (naszej Wspaniałej Pomocy). We wtorek Pszczółki poznały bliżej pracę osoby, która szyje nam ubrania, czyli krawcowej. Trudne słowa dla naszych milusińskich, dlatego często padało stwierdzenie”pani naprawiaczka ubrań :)”.  Inspirując się wierszem ” Tańcowała Igła z Nitką” stworzyliśmy tor przeszkód, który wspólnie pokonaliśmy
(p. Arietta – igła, dzieci – nitka). Ponadto, w tym dniu nasze Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i przekonać się jak pracuje się na prawdziwej maszynie do szycia.  Następnego dnia Pszczółki wraz z Paniami wybrały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni, gdzie mogły bliżej poznać pracę kucharza. Były bardzo ciekawe i z chęcią odpowiadały na pytania nauczycielki. Na koniec zajęć podopieczni stworzyli swoją pierwszą czapkę kucharską, która mogą Państwo zobaczyć w naszej szatni. W końcówce tygodnia poznaliśmy zawody lekarza i fryzjera. Dzieci opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z w/w zawodami. Był to bardzo ciekawy czas dla Pszczółek.  Z kolei w piątek na zajęciach gościliśmy bardzo ważną osobę – Panią Dyrektor, która bacznie przyglądała się naszym Pszczółkom podczas zajęć z Panią Ariettą. Mogę się pochwalić, że dzieciaki spisały się na medal, a Pani Dyrektor pochwaliła ich za to jak pięknie słuchają i uczestniczą w zajęciach. W tym dniu nasza grupa bliżej poznała pracę policjanta. Poznaliśmy zasady prawidłowego przechodzenia przez jednię, oraz przypomnieliśmy jakie zasady panują w naszej sali przedszkolnej.

Jak można zauważyć był to tydzień pełen przygód i ciekawych doświadczeń. Pszczółki to mądre dzieciaki, które z chęcią uczestniczą w zajęciach i poznają otaczający ich świat.

 

Informacja

W związku z coraz częstszym wychodzeniem dzieci na podwórko zwracamy się z prośbą , aby każde dziecko miało w swojej półce w szatni nakrycie głowy ( chustka, czapeczka z daszkiem lub kapelusik).

 

Na wiejskim podwórku

Szanowni Rodzice, w poprzednim tygodniu nasze Pszczółki bliżej poznały zwierzęta, które możemy spotkać na wiejskim podwórku. Na podstawie wiersza W. Chotomskiej ” Co słychać na wsi” ćwiczyliśmy artykulację oraz poprzez wspólną zabawę naśladowaliśmy zwierzęta. Ponadto w naszej sali na kilka dni zamieszkał piesek, któremu wspólnie nadaliśmy imię Burek. W minionym tygodniu Pszczółki poznały znaczenia słowa “para”. Za pomocą gry memory z wiejskimi zwierzętami, Przedszkolaki łączyły się w pary, co później wykorzystaliśmy na pierwszym wspólnym spacerze bez “węża”. Początki są trudne, ale mam nadzieję, że z każdym wyjściem na podwórko będzie coraz lepiej. W minionym tygodniu pogoda nas rozpieszczała, dlatego bardzo często wychodziliśmy na plac przedszkolny, gdzie dzieciaki mogły spożytkować swoje zapasy energii.

 

 

Jestem Polakiem i Europejczykiem

Drodzy rodzice. W ubiegłym tygodniu, w grupie Pszczółek zrobiło się bardzo patriotycznie. Wraz z dziećmi rozmawialiśmy na temat Polski. Poznaliśmy flagę Polski, godło, mapę polityczną, a także stolicę naszego kraju. Dzieci wykonały pracę plastyczną z wydzieranek tworząc piękną galerię flag Polski. Ponadto, Pszczółki poznały również godło oraz flagę Rybnika. Bliżej przyjrzeliśmy się miejscowości, w której mieszkamy oraz jej budynkom. Dzieci zauważyły różnice w domach, które otaczają nasze przedszkole, przez co wiedzą, że każdy jest inny. Nasze przedszkolaki coraz częściej wychodzą na podwórko. W minionym tygodniu udało nam się wyjść  na plac przedszkolny, przed wcześniejszym przypomnieniem zasad panujących na jego terenie. Nasze Pszczółki świetnie się bawiły i reagowały na polecenia Nauczyciela. Mamy nadzieję, że pogoda w końcu zacznie nas rozpieszczać i będziemy mogli częściej przebywać na zewnątrz.

Pragnę poinformować, że w tym tygodniu jestem nieobecna w przedszkolu, ponieważ moje młodsze dziecko zachorowało. W razie pytań proszę o kontakt mailowy.

 

 

Dbamy o ziemię.

W minionym tygodniu Pszczółki poruszały tematykę związaną z dbaniem o ziemię. Na początku tygodnia rozmawialiśmy na temat środowiska, rzeczy, przedmiotów które nas otaczają i są z nim związane. Dzieci określały czego nie wolno, a co należy robić by pomóc naszej Planecie. Poznaliśmy historię “Broda dziada Drzeworada”, dzięki której zaznajomiliśmy się z uczuciami jakie towarzyszą roślinom, gdy łamiemy im gałęzie lub zrywamy liście.  Inspirowani tym opowiadaniem stworzyliśmy w dwóch grupach ( chłopcy kontra dziewczynki) piękne drzewa, które można podziwiać na naszej tablicy w szatni. Ponadto, poznaliśmy niezwykłe zwierzęta jakimi są Pszczółki, zapoznaliśmy się z specyfiką ich trudnej, ale jakże potrzebnej dla środowiska pracy. Dzieci próbowały miodu, który zawdzięczamy Pszczółkom. W ramach poznanego tematu każda przedszkolna Pszczółka pokolorowała swój ul, czego efekty również można zobaczyć na naszej tablicy w szatni. Pod koniec tygodnia poznaliśmy właściwości wody, dzięki czemu dzieci potrafią określić jej kolor, smak czy zapach, a także określić konsystencję.  Z kolei w piątek w ramach Światowego Dnia Ziemi, który obchodziliśmy w czwartek (tj. 22.04), wyruszyliśmy z dzieciakami sprzątać świat. Była to pierwsza taka wyprawa naszych Milusińskich poza teren przedszkola. Mimo pogody udało nam się pozbierać trochę śmieci (dziękuję za rękawiczki). Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych spacerów poza teren przedszkola. 🙂

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy również urodziny Pani Edytki (naszej pomocy) oraz Pani Arietty. W imieniu swoim, jak i Pani Edyty chcieliśmy bardzo podziękować za upominki jakie otrzymaliśmy od naszych wspaniałych Pszczółek.

 

NASZA ZIEMIA ZIELONA- REGULAMIN KONKURSU DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

Informacja

Drodzy Rodzice w tym tygodniu, a dokładnie w czwartek 22.04. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W związku z tym bardzo proszę, aby każde dziecko przyniosło do przedszkola po jednej rękawiczce jednorazowej do dnia 23.04 (piątek).

 

Nasze roślinki

Kochane Pszczółki, niestety przez zaistniałą sytuację nie mamy możliwości obserwowania naszych niedawno zasadzonych warzyw i kwiatów. Chcę Wam jednak powiedzieć, że nasze rośliny mają się świetnie. Krasnoludki przy pomocy Pani Marioli ( oddziałowej grupy Sówek) dbają o nasz salowy ogródek: podlewają warzywa i kwiaty, a gdy zajdzie taka potrzeba podwiązują lub przesadzają rozsady.

 

Kochane Pszczółki z okazji Świąt Wielkanocy życzę Wam i Waszym najbliższym dużo zdrowia!!
Uśmiechu, radości, wspaniałych prezentów od Zajączka, a dla rodziców dodatkowo wiele cierpliwości;)  Mam nadzieję, że już niedługo się zobaczymy:)

 

 

 

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W ramach współpracy z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Rybniku Przedszkole nr 49 “Zaświeciliśmy nasze serca na niebiesko”. Pani Magdalena z Przedszkola nr 49 z dziećmi przygotowała połówkę serca, a my z grupą “Pszczółek”swoją połowę. Powstało piękne serce z niebieskich rąk naszych przedszkolaków.

https://www.facebook.com/Specjalny-O%C5%9Brodek-Szkolno-Wychowawczy-w-Rybniku-Przedszkole-49-102685387882780

Zapraszamy do galerii.

Bądźmy solidarni z osobami z autyzmem!

 

Drodzy Rodzice

Za nami tydzień nauczania na odległość. Bardzo dziękuję za współpracę i wszystkie zdjęcia oraz filmiki, które zostały mi przesłane. Ogromnie się cieszę, że Nasze Pszczółki tak świetnie sobie radzą.

 

INFORMACJA – zawieszenie zajęć 29.03 – 11.04

Wiosna, ach to Ty!

Drodzy Rodzice, w ubiegłą niedzielę przywitaliśmy kalendarzową wiosnę. Z kolei do naszego przedszkola wiosna zawitała w poniedziałek. Był to dzień pełen wrażeń oraz pierwszego wspólnego spacerku by ” utopić” Marzannę wrzucając jej części do poszczególnych pojemników na śmieci. W kolejne dni kontynuowaliśmy tematykę wiosenną. Poznaliśmy pierwsze symptomy związane z wiosną. Graliśmy w “zielone” oraz braliśmy udział w doświadczeniu fizycznym ” Jak powstaje kolor zielony”.  Obchodziliśmy również urodziny Szymona, któremu jeszcze raz życzmy wszystkiego najlepszego. Pod koniec tygodnia Nasze Przedszkolaki sadziły cebulki oraz nasiona, które przyniosły do przedszkola. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i wykonywały polecenia nauczyciela.

Chcę Państwu bardzo podziękować za szeroki odzew związany z przyniesieniem nasion i cebulek do sadzenia. Dziękuję również za ziemię oraz rozsady, dzięki którym każda Pszczółka aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

 

W lutym 2021 r. odbyło się spotkanie wychowawców oraz nauczycieli na którym został opracowany system motywacji do nabywania zachowań pożądanych, kształtowania postaw zgodnie z powszechnie uznanymi wartościami i normami społecznymi. Prosimy o zapoznanie się z poniższym dokumentem. Zachęcamy do współpracy w tworzeniu systemu motywacji w grupie, czekamy na Państwa propozycje, uwagi.

System motywacji do nabywania zachowań pożądanych, kształtowanie postaw zgodnie z powszechnie
uznanymi wartościami i normami społecznymi.

 

“Mogę zatrzymać smog” – “Przedszkolaku złap oddech”

Drodzy Rodzice, nasze przedszkolaki biorą udział w II edycji edukacyjno – informacyjnej na temat smogu
– ” Mogę zatrzymać smog”
– ” Przedszkolaku złap oddech”. W związku z tym w ubiegły piątek Pszczółki uczestniczyły w zajęciach promujących w/w kampanię. Na zajęciach omawialiśmy kto to jest “Smoguś” oraz czym się karmi. Dzieci zobaczyły bajkę ” O księciu i złym smogu” oraz wykonały ćwiczenie związaną z tematem. Na koniec uczestniczyły w zabawie ruchowej ” Oddycham czystym powietrzem”.

 

 

Marcowa Pogoda

Szanowni Rodzice, w minionym tygodniu nasze Pszczółki wdrażały się w tematykę Marcowej Pogody. Świetnie poradziły sobie z określaniem zjawisk pogodowych przedstawionych na zdjęciach, oraz dopasowaniem odpowiedniej części garderoby do panującej pogody. W następnych dniach dzieci rozwijały swoją koordynację ruchową oraz poznały znaczenie przysłowia ” W marcu jak w garncu” , na którego temat stworzyły pracę plastyczną. Pszczółki brały również udział w doświadczeniu fizycznym ” Jak powstaje deszcz”, które bardzo zaciekawiło naszych Milusińskich. Ponadto, dzielnie ćwiczyły oddechowo, przenosząc “krople deszczu” na parasol za pomocą słomki. Na języku angielskim dzieci uczyły się piosenki, oraz powtarzały poznany materiał.

 

Drodzy Rodzice

W ubiegłym tygodniu nasze Pszczółki poznały zwierzęta. Na początku rozmawialiśmy o tych, które występują przy gospodarstwie domowym. Dzieci świetnie poradziły sobie z ich nazywaniem oraz naśladowaniem odgłosów. W środę wybraliśmy się na “wycieczkę” do zoo, gdzie dzieci poznały kilka zwierząt egzotycznych. Ich największą uwagę skupił słoń, któremu poświęciliśmy więcej uwagi. Pod koniec tygodnia Pszczółki dzielnie pokonywały tor przeszkód oraz obchodziły Dzień Matematyka – prace plastyczne z tego dnia dostępne są w szatni. Państwa Pociechy nauczyły się nowej piosenki: ” Dżungla” , a na języku angielskim poznawały poszczególne części swojego ciała.

Szanowni Rodzice

Witam Państwa bardzo serdecznie. Z tej strony Arietta Łojek, nowa wychowawczyni w grupie ” Pszczółek”.
Ogromnie się cieszę, że mam możliwość pracować i współuczestniczyć w procesie edukacyjnym i wychowawczym Państwa dzieci. Pszczółki to bardzo energiczne dzieciaki, które z chęcią poznają otaczający ich świat. Jesteśmy ze sobą krótko, lecz mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna.

W ubiegłym tygodniu wraz z dziećmi poznaliśmy poszczególne instrumenty muzyczne. Mieliśmy okazję dokładniej poznać budowę bębenka oraz gitary, a także na nich zagrać.

W tym tygodniu nasze Pszczółki poznały teatr oraz określenia z nim związane. Dzieci uczestniczyły w przedstawionym przeze mnie przedstawieniu kukiełkowym pt. ” Trzy małe świnki” . Razem malowaliśmy smoka inspirowanego opowiadaniem B. Lewandowskiej ” Smok o siedmiu imionach”.  W czwartek zawitały do nas krasnoludki, które pomagają Pani w pilnowaniu dzieci oraz dbaniu o porządek w sali.

W razie jakichkolwiek pytań lub spraw proszę pisać na mój adres mailowy: a.lojek@p19.miastorybnik.pl

Poniżej zapraszam do galerii zdjęć przedstawiającej Pszczółki podczas zajęć.

 

 

POŻEGNANIE

TRUDNO JEST MI DZISIAJ POŻEGNAĆ SIĘ Z WAMI

  MOJE DZIECIACZKI

LECZ NIE CZAS DZIŚ NA SMUTKI

BO W MOIM SERCU 

NA ZAWSZE POZOSTANIE PAMIĘĆ O WAS 

  KOCHANE PSZCZÓŁKI

 

PODZIĘKOWANIE 

DRODZY RODZICE DZIĘKUJĘ WAM 

ZA OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ, POMOC  I ZAANGAŻOWANIE 

NA RZECZ GRUPY PSZCZÓŁKI

 WYCH. GRUPY – BOGUMIŁA OCHOJSKA

ZABAWY Z LICZENIEM

ZABAWY MATEMATYCZNE TO PIERWSZY  KROK DO KSZTAŁTOWANIA ZDOLNOŚCI MATEMATYCZNYCH DZIECKA.  ROZWIJAJĄ ONE ZDOLNOŚĆ LOGICZNEGO MYŚLENIA ORAZ KSZTAŁTUJĄ U DZIECKA SPOSTRZEGAWCZOŚĆ.

W TYM TYGODNIU DZIECI  ZAPOZNAŁY SIĘ Z LICZYDŁEM, ROZRÓŻNIAŁY KOLORY I LICZYŁY W ZAKRESIE LICZBY 4.

ZABAWA PRZYNIOSŁA DZIECIOM WIELE RADOŚCI,GDYŻ KAŻDY MALUCH UWIEL

BIA LICZENIE! BRAWO PSZCZÓŁKI!!

 

BAL KARNAWAŁOWY

DNIA 11 LUTEGO ODBYŁ SIĘ W PRZEDSZKOLU BAL KARNAWAŁOWY DLA  PRZEDSZKOLAKÓW. TO DZIEŃ NIEZWYKŁY, CZĘSTO WYCZEKIWANY  PRZEZ WIELE TYGODNI. JEST ATRAKCJĄ BARDZO LUBIANĄ PRZE DZIECI, DOSTARCZAJĄCĄ IM WIELE PRZEŻYĆ I RADOŚCI. DLA DZIECI Z GRUPY PSZCZÓŁKI BYŁ TO PIERWSZY W ŻYCIU BAL.

TEGO DNIA JUŻ OD RANA W PRZEDSZKOLU POJAWIŁY SIĘ KOLOROWE POSTACIE. DZIECI PRZEBRANE BYŁY ZA BOHATERÓW ZNANYCH BAJEK. MOŻNA BYŁO SPOTKAĆ WRÓŻKI, KSIĘŻNICZKI , MOTYLKI, RYCERZY, PAJACYKÓW, POLICJANTÓW, STRAŻAKÓW, BATMANA SPIDER -MANA I NIE SPOSÓB  ZLICZYĆ I WYMIENIĆ TYCH WSZYSTKICH POSTACI.

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW W PRZYGOTOWANIU DZIECIOM PIĘKNYCH STROJÓW.

DZIECI  BAWIŁY SIĘ ŚWIETNIE!! BRAWO PSZCZÓŁKI!!!

 

JESTEŚMY SAMODZIELNI W KUCHNI

W RAMACH TYGODNIOWEJ TEMATYKI DOTYCZĄCEJ SAMODZIELNOŚCI  DZIECI  W KUCHNI PRZEDSZKOLAKI NAZYWAŁY POSIŁKI SPOŻYWANE W CIĄGU DNIA. ŁĄCZYŁY NAZWY POSIŁKÓW Z ODPOWIEDNIĄ PORĄ ROKU. UCZYŁY SIĘ,  JAK KŁAŚĆ SZTUĆCE  NA STOLE PRZY TALERZU. CELEM ZABAWY BYŁO PRAWIDŁOWE POSŁUGIWANIE  SIĘ SZTUĆCAMI. JEDNYM Z WAŻNYCH ELEMENTÓW WDRAŻANIA DZIECI DO PRZESTRZEGANIA ZASAD ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ JEST AKTYWNE UCZESTNICTWO W PRZYGOTOWYWANIU POSIŁKÓW.

DZIECI ZAPOZNAŁY SIĘ  RÓWNIEŻ  Z WIERSZEM T. KUBIAKA PT: ŁYŻKA I WIDELEC.

( wiersz do nauczenia)

 

ZWIEDZIŁY TEŻ  PRZEDSZKOLNĄ KUCHNIĘ, PRZYGLĄDAŁY SIĘ PRACY  KUCHARKOM.

WYKONAŁY RÓWNIEŻ PRACĘ PLASTYCZNĄ ,KTÓRĄ RODZICE MOGĄ PODZIWIAĆ W GALERII PRAC.

 

ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA

 ZAJĘCIA PLASTYCZNE

DZIŚ  15.01.2021r  PRZEDSZKOLAKI WYKONAŁY PRZEUROCZĄ,  ZIMOWĄ PRACĘ PLASTYCZNĄ – PINGWINEK. PRACA BYŁA PRACOCHŁONNA, WYMAGAŁA DUŻO CIERPLIWOŚCI DOKŁADNOŚCI  ORAZ  STARANNOŚCI. RODZICE MOGĄ PODZIWIAĆ  PRACE SWOICH POCIECH NA WYSTAWIE.

BRAWO PSZCZÓŁKI!!

 

WIERSZ NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

WIZYTA MIKOŁAJA

DNIA 7 GRUDNIA OD SAMEGO RANA W GRUPIE PSZCZÓŁKI  PANOWAŁA RADOŚĆ I PORUSZENIE. PRZEDSZKOLAKI Z WIELKĄ NIECIERPLIWOŚCIĄ  OCZEKIWAŁY PRZYJŚCIA NIEZWYKŁEGO GOŚCIA. CAŁY CZAS  NASŁUCHIWAŁY DZWONKÓW MIKOŁAJA. ABY PODKREŚLIĆ WYJĄTKOWY CHARAKTER TEGO WYDARZENIA WSZYSTKIE DZIECI TEGO DNIA BYŁY ODŚWIĘTNIE UBRANE.  PRZEDSZKOLAKI  ZAPREZENTOWAŁY GOŚCIOWI SWOJE UMIEJĘTNOŚCI WOKALNE. NA KONIEC WIZYTY ŻYCZLIWY I SYMPATYCZNY MIKOŁAJ   PODAROWAŁ DZIECIOM PACZKI Z PREZENTAMI I SŁODYCZAMI ORAZ ZŁOŻYŁ OBIETNICĘ, ŻE ODWIEDZI NAS ZA ROK.

MIŁO SPĘDZONY CZAS UŚWIETNIŁY WSPÓLNE ZDJĘCIA.   

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

DNIA 25 LISTOPADA PRZEDSZKOLAKI UCZESTNICZYŁY W OBCHODACH  ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA. MIMO CORAZ NOWOCZEŚNIEJSZYCH  I  ATRAKCYJNIEJSZYCH ZABAWEK MODA NA MISIE NIE  PRZEMIJA. TEGO DNIA  DO  PRZEDSZKOLA PRZYBYŁ GOŚĆ – MIŚ O OGROMNYCH ROZMIARACH. UCZESTNICZYŁ W  ZABAWACH W KAŻDEJ GRUPIE WIEKOWEJ. DZIECI  ZOSTAŁY ZAPROSZONE DO WSPÓLNEJ ZABAWY W MISIOWEJ KRAINIE.  POZNAŁY HISTORIĘ NIEDŹWIADKA IMIENIEM TEDDY, WYKONAŁY TEŻ PRACE PLASTYCZNĄ. 

BYŁ TEŻ POCZĘSTUNEK – DEGUSTACJA MISIA LUBISIA, ORAZ SESJA ZDJĘCIOWA – FOTOBUDKA.  DZIEŃ TEN PRZYNIÓSŁ DZIECIOM WIELE RADOŚCI!!

 

OZOBOT – MAŁY SPRYTNY ROBOT

DZIŚ   13 LISTOPADA NA ZAJĘCIACH DZIECI POZNAŁY MAŁEGO SPRYTNEGO  ROBOTA . OZOBOT TO TAKI MAŁY ROBOCIK , A SPEŁNIA WIELE WAŻNYCH FUNKCJI , KTÓRY WPROWADZIŁ NAJMŁODSZE DZIECI W ŚWIAT PROGRAMOWANIA I KODOWANIA. WYSTARCZY UŻYĆ  KOLORÓW I WYOBRAŹNI,  BY NADAĆ KIERUNEK , SZYBKOŚĆ JAZDY MAŁEGO BOHATERA.

I TYM SPOSOBEM PIERWSZE CIEKAWE ZAJĘCIA ZA NAMI, A WRAZ  Z NIMI PEWNE OBSERWACJE I REFLEKSJE

 

LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

TEN TYDZIEŃ CIEKAWY BYŁ W  RÓŻNE  WYDARZENIA  W PRZEDSZKOLU.

DNIA 13 LISTOPADA  PRZEDSZKOLAKI OBEJRZAŁY  TEATRZYK  KUKIEŁKOWY PT: LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM PRZYGOTOWANY PRZEZ NAUCZYCIELKI. PRZEDSTAWIENIE  BARDZO PODOBAŁO SIĘ DZIECIOM , A  PO JEGO OBEJRZENIU DZIECI SAME MOGŁY WCIELIĆ SIĘ W ROLE AKTORÓW.

 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 LISTOPADA W PRZEDDZIEŃ  ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI   O SYMBOLICZNEJ GODZINIE:  11.11  PRZEDSZKOLAKI WZIĘŁY UDZIAŁ  W AKCJI: SZKOŁA  DO HYMNU I ODŚPIEWAŁY  MAZURKA DĄBROWSKIEGO. W TYM DNIU WSZYSTKIE DZIECI PRZYSZŁY UBRANE W KOLORACH BIELI I CZERWIENI. W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA SYTUACJĘ  EPIDEMIOLOGICZNĄ KAŻDA GRUPA ODŚPIEWAŁA HYMN W SWOJEJ SALI.

PRZEDSIĘWZIĘCIE TO JEST WSPÓLNĄ INICJATYWĄ MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ RADY DZIECI I MŁODZIEŻY.

TEGO DNIA DZIECI Z NAJMŁODSZEJ GRUPY  ZAZNAJOMIŁY SIĘ  NIE TYLKO Z HYMNEM ,  ALE I  GODŁEM ORAZ FLAGĄ POLSKI.

 

DESZCZ PADA I PADA…

W PIERWSZYCH DNIACH LISTOPADA DZIECI ZAPOZNAŁY SIĘ ZE  ZMIANAMI ZACHODZĄCYMI W PRZYRODZIE PÓŹNĄ JESIENIĄ.POZNAŁY  ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE TAKIE JAK: PADAJĄCY DESZCZ, MGŁY, OBNIŻONA TEMPERATURA, ORAZ KRÓTSZY DZIEŃ.

PRZEDSZKOLAKI  OBEJRZAŁY RÓWNIEŻ PODCZAS ZAJĘĆ,  TEATRZYK SYLWET PRZYGOTOWANY PRZEZ WYCHOWAWCZYNIĘ GRUPY. Z ZAPARTYM TCHEM ŚLEDZIŁY HISTORIĘ DESZCZOWEGO KRÓLA. OMÓWIŁY  NIE TYLKO JEGO TREŚĆ , ALE ODPOWIADAŁY TEŻ NA ZADAWANE PYTANIA. ZDOBYŁY WIEDZĘ  NA TEMAT: CO TO JEST DESZCZ?   DO CZEGO SŁUŻY PARASOL ?

  WYSTAWKA PRAC DZIECI

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA TO UROCZYSTOŚĆ, KTÓRA NA STAŁE ZAGOŚCIŁA W KALENDARZU IMPREZ W NASZYM PRZEDSZKOLU. JEST TO WAŻNE WYDARZENIE W ŻYCIU ZARÓWNO DZIECI,  JAK I ICH WYCHOWAWCÓW . POZWALA ONO NA WYTWORZENIE ATMOSFERY WZAJEMNEGO ZAUFANIA I OTWARTOŚCI , STWARZA MOŻLIWOŚĆ PREZENTACJI PIERWSZYCH UMIEJĘTNOŚCI  I WIADOMOŚCI ZDOBYTYCH W PRZEDSZKOLU.

DNIA 19 PAŹDZIERNIKA ODBYŁO SIĘ W NASZEJ GRUPIE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. ZANIM DZIECI OFICJALNIE ZOSTAŁY PRZEDSZKOLAKAMI, ZAPREZENTOWAŁY  PO RAZ  PIERWSZY  SWOJE UMIEJĘTNOŚCI ARTYSTYCZNE. W UROCZYSTOŚCI UDZIAŁ WZIĘŁA NASZA PANI DYREKTOR NAGRYWAJĄC FILMIK  Z JEJ PRZEBIEGU . ŻYCZYŁA  DZIECIOM WIELU SUKCESÓW ORAZ RADOŚCI Z POBYTU W PRZEDSZKOLU. UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZYŁA SIĘ WSPÓLNYM  ZDJĘCIEM, KTÓRE BĘDZIE MIŁĄ PAMIĄTKĄ TEGO WYDARZENIA.

 

WARZYWA SĄ  ZDROWE

W MIJAJĄCYM TYGODNIU DZIECI ZAPOZNAŁY SIĘ Z NAZWAMI, WYGLĄDEM I ZAPACHEM WYBRANYCH WARZYW,  OKREŚLAŁY ICH KOLOR I KSZTAŁT. ZAPOZNAŁY SIĘ Z WARTOŚCIAMI ODŻYWCZYMI WARZYW ,DOCHODZĄC DO WNIOSKU, ŻE  NALEŻY JE CODZIENNIE SPOŻYWAĆ. POZNAŁY NOWĄ  ZABAWĘ  MUZYCZNO – RUCHOWĄ, ORAZ  WYKONAŁY  PRACĘ PLASTYCZNĄ MALUJĄC FARBAMI OGÓRKA.

 

DARY PANI JESIENI – OWOCE Z SADU

W TYM TYGODNIU ODWIEDZIŁY NAS JESIENNE OWOCE. ZAPOZNALIŚMY SIĘ  Z  ICH WYGLĄDEM  I NAZWAMI . OKREŚLALIŚMY  ICH KOLOR I KSZTAŁT.

BYŁA TEŻ ZABAWA BADAWCZA : CO ZNAJDUJE SIĘ W ŚRODKU KAŻDEGO WYBRANEGO OWOCU,  A NA KONIEC TYGODNIA ODBYŁA SIĘ  DEGUSTACJA I ZAGADKI SMAKOWE.

WYKONALIŚMY RÓWNIEŻ PRACE PLASTYCZNE  MALUJĄC FARBAMI JABŁKO I GRUSZKĘ ZWRACAJĄC UWAGĘ  NA ESTETYKĘ PRACY I DOBÓR ODPOWIEDNICH KOLORÓW.

 

WESOŁA GIMNASTYKA 

CO ROBI KAŻDY MĄDRY PRZEDSZKOLAK ? ĆWICZY, BIEGA, SKACZE. DLACZEGO NALEŻY CO DZIEŃ ĆWICZYĆ?  ABY ZDROWYM I SILNYM BYĆ!

DZISIEJSZE ZABAWY RUCHOWE BYŁY DLA  MALUCHÓW WESOŁĄ I RADOSNĄ ZABAWĄ

 

WITAMY NOWĄ PORĘ ROKU – JESIEŃ

JESIEŃ TO JEDNA Z NAJPIĘKNIEJSZYCH PÓR ROKU , KTÓRA OWOCUJE W BARWNE LIŚCIE. W TEN CUDOWNY  CZAS LIŚCIE TAŃCZĄ NA WIETRZE,  SPADAJĄC NA ZIEMIĘ  POKŁADAJĄ SIĘ NICZYM KOLOROWY DYWAN POMIĘDZY DRZEWAMI. NA DZISIEJSZYCH ZAJĘCIACH PRZEDSZKOLAKI  MALOWAŁY FARBAMI JESIENNE LIŚCIE.

WSZYSTKIE PRACE WYSZŁY CUDOWNIE !! BRAWO PSZCZÓŁKI!!

BĄDŹMY  BEZPIECZNI !

 

DZIŚ NAJMŁODSZE PRZEDSZKOLAKI  POZNAŁY ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DRODZE,  PODCZAS  ZAJĘĆ I ZABAWY  

 

WITAMY  W  PRZEDSZKOLU!

OD PIERWSZYCH DNI POBYTU W PRZEDSZKOLU UCZYMY SIĘ  ZASAD ZGODNEGO WSPÓŁŻYCIA W GRUPIE , SAMODZIELNOŚCI ORAZ ZAWIERAMY NOWE ZNAJOMOŚCI. JESTEŚMY CIEKAWI ŚWIATA, INTERESUJEMY SIĘ  WSZYSTKIM, CO NAS OTACZA. UWIELBIAMY  ZABAWY W NASZEJ SALI , MIŁO SPĘDZAJĄC CZAS.

NAJBARDZIEJ UCIESZYŁ NAS,  PIERWSZY WSPÓLNY SPACER