Motylki 2021/2022

  • My jesteśmy starszaki…

 Jesteśmy najstarszą grupą „doświadczonych” przedszkolaków. Razem z naszymi paniami – Martą i Magdą tworzymy wesołą grupę.

Nasza grupa liczy 25 dzieci.

Przygotowujemy się do pójścia do szkoły. Każdego dnia bawiąc się przygotowujemy się do roli ucznia. Chcemy jak najwięcej poznać, wiedzieć i zrozumieć – mamy głowy pełne ciekawych pomysłów na zabawę.

 

OGŁOSZENIE

Proszę, aby wszystkie dzieci w piątek tj. 03.12 przyniosły do przedszkola pusty, umyty słoik po dżemie oraz naklejki świąteczne. Dzieci tego dnia będą wykonywały wraz z panią Gabrysią lampiony.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

 

PRZYGOTOWANIA DO ZIMY

Motylki wraz z Panią Gabrysią w ostatnim tygodniu przygotowały “batony” dla ptaków. Przygotowane smakołyki pozwolą ptakom u nas zimującym przetrwać zimę. 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF

Motylki chętnie angażują się w różne programy oraz projekty. Tym razem Starszaki włączyły się do akcji UNICEF. W związku z tym, że 20 listopada obchodzony jest jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 19 listopada zorganizowaliśmy “Niebieski Bal”. Tego dnia Motylki świętowały swoje prawa. 

 

 

OGŁOSZENIE

Proszę, aby dzieci 24 października tj. środa przyniosły garstkę ziarenek (kasza, ryż, słonecznik, mak, sezam, itp.). Dzieci wraz z Panią Gabrysią będą wykonywały “batony” dla zimujących ptaków.

 

URODZINKI

W tym tygodniu Motylki obchodziły szóste urodziny Filipa🙂 Solenizantowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego oraz wspaniałej zabawy ze swoimi kolegami i koleżankami🙂

OGŁOSZENIE

Proszę, aby wszystkie dzieci w dniu 19 listopada (piatek) były ubrane na niebiesko. Tego dnia będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada jest bardzo ważny dzień dla wszystkich dzieci. Tego dnia również Motylki świętowały ten dzień. Było mnóstwo zabawy i radości. 

 

ZABAWY Z CYFRĄ 5

Motylki w zeszłym tygodniu z Panią Gabrysią poznały cyfrę 5. Tym razem dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne i przy tym utrwalały poznaną cyfrę. 

 

JESTEM GŁOSEM TYCH, CO NIE MÓWIĄ

Motylki bardzo lubią angażować się w akcje charytatywne. Tym razem grupa zaangażowała się w akcję fundacji “Jestem głosem tych, co nie mówią”. Akcja polegała na zbiórce karmy dla zwierząt. Fundacja ma swoją siedzibę w Rybniku przy ulicy Rybackiej 54a. 

Dziekujemy Państwu za zaangażowanie i przyniesiona karmę.

 

OGŁOSZENIE

Informuję, że w dniu 09.11 tj. wtorek o 11.15 dzieci, zapisane na sesje będą miały robione zdjęcia.

 

OGŁOSZENIE

Serdecznie zapraszam Państwa na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 09.11 (wtorek) o godzinie 15.00.

 

W TEATRZE…

W dniu 27.10 w ramach naszych działań innowacyjnych Motylki poznały teatr “od kuchni”. Starszaki zwiedzały zaplecze teatru, dowiedziały się wiele rzeczy na temat pracy aktora oraz innych ważnych osób, które pracują nad stworzeniem spektaklu.

 

 

ANKIETA

Prosze Państwa o wypełnienie ankiety dla rodziców. Ankieta jest anonimowa.

Z góry dziękuję.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScmDYnfVE91FOZ3Gl317RVD6B31Jjm3R3TVBPXghcOtUIcyYw/viewform

 

OGŁOSZENIE

Jak Państwo wiecie nasza grupa jest zaangażowana w projekt działań innowacyjnych “Teatr”. Pod koniec listopada Motylki będą wystawiać dla wszystkich grup przedstawienie “Wilk i siedem koźlątek”. W przyszłym tygodniu rozdam niektórym dzieciom tekst z rolą. Proszę o zaangażowanie i ćwiczenie z dziećmi ról. Z góry dziękuję. 

 

BUDŻET OBYWATELSKI

W środę Motylki zachęcały mieszkańców do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na Nowy Par Osiedlowy.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Światowy Dzień Mycia Rąk – święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez ONZ w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk. Tego dnia Motylki dowiedziały się, że to właśnie mycie rączek jest istotne w zapobieganiu różnych chorób. 

 

DYNIOWE ZAJĘCIA

W piątek Motylki miały przyjemność uczestniczenia u w zajęciach zorganizowanych przez Panią Gabrielę Kuśkę. Tego dnia dzieci samodzielnie wykonywaly przetwory z dyni.

 

ZSBAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Motylki w tym tygodniu korzystały z pięknej pogody i wybrały się do parku.

 

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września Motylki obchodziły Dzień Chłopca. Dziewczynki przygotowały dla naszych chłopców konkurs Misteria. Aby zostać Mistrzem chłopcy musieli wziąć udział w kilku konkurencjach takich jak: 

Mister Szybkiego Liczenia

Mister Motoryzacji

Mister Celnego Oka

Piłkarski Mister

Rozskakany Mister

Wysportowany Mister

SPOTKANIE ZE SPORTEM

W ostatnich dniach Motylki miały ogromną przyjemność spotkania z Panią Zuzanną Komarek, utytułowaną zawodniczką Kejza Team Rybnik. Dzieci dowiedziały się na czym polega sport jakim jest judo, miały również okazję brać udział w różnych ćwiczeniach w formie zabawy. 

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE “SOWA” 

ZABAWY NA DMUCHAŃCU 

We wtorek Motylki świetnie bawiły się podczas zabaw na dmuchańcu. 

 

 

URODZINY

Poniedzialek był dniem szczególnym. Motylki świętowały urodziny Pani Dyrektor oraz Pani Małgosi, naszej oddziałowej. Dzieci tradycyjnie zaśpiewały “100 Lat” oraz składały życzenia. 

 

POŻEGNANIE LATA

W zeszłym tygodniu odbyły się wesołe zabawy z okazji pożegnania lata i powitania jesieni. Celem ich była integracja dzieci, doskonalenie umiejętności wspólnej zabawy i współzawodnictwa oraz zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tego dnia nasza grupa uczestniczyła w różnych konkursach i zabawach. Ponadto Motylki były bardzo dumne ponieważ zostały oficjalnie “Starszakami” a nie było łatwo, bo czekał na nich test zjedzenia cytryny😉wszystkie dzieci znakomicie sobie poradziły🙂

 

 

DZIEŃ KROPKI

Już od wielu lat 15 września  jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W naszym przedszkolu również świętowaliśmy.

 

Ogłoszenie

W dniu 17.09.2021 (piątek) w ramach Dnia Przedszkolaka będzie w naszym przedszkolu dmuchana zjeżdżalnia. Proszę żeby dzieci były wygodnie ubrane.