BIEDRONKI 2020/21

BIEDRONKI

Nasza grupa liczy 24 wspaniałych przedszkolaków, 13 dziewczynek i 11 chłopców.

Nauczyciel uzupełniający – mgr Ewa Mrowiec

 

Zebranie

Zapraszam rodziców na zebranie, które odbędzie się 15 czerwca 2021 r. (wtorek) o godzinie 16.30 w sali Biedronek.

M. Zaik

 

 

Dzień Dziecka

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy,  pełen radości, uśmiechów i niespodzianek. Najpierw dzieci odwiedziły salę sportową, gdzie czekał tor przeszkód, następnie odwiedziliśmy salę plastyczną, była m.in. piankolina, pieczątki i  malowanie na sztalugach. Później przenieśliśmy się do morskiej krainy i łowiliśmy rybki. Kolejna niespodzianką było mini kino. Po chwili wytchnienia czekało na nas wiele atrakcji Na dzikim zachodzie. W ten piękny i słoneczny dzień do naszego ogrodu przedszkolnego zawitali wspaniali goście, wspólne tańce i zabawy z Elsą i Minionkami na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dzień Pszczoły

Dzień Mamy

Wszystkim Mamom z okazji ich Święta składamy wyrazy wdzięczności za miłość, troskę i cierpliwość.
Drogie Mamy, życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia, radości.
Niech spełniają się Wasze marzenia!

Znamy różne zawody

W ubiegłym tygodniu omawialiśmy i pogłębialiśmy wiedzę dotyczącą różnych zawodów. Dzieci dopasowywały atrybuty do poszczególnych zawodów, wcielały się w rolę sprzedawcy, lepiły pieczywo z masy solnej oraz zastanawiały się kim chciałyby zostać w przyszłości.

Informacja

W związku z coraz częstszym wychodzeniem dzieci na podwórko zwracamy się z prośbą, aby każde dziecko miało w swojej półce w szatni nakrycie głowy (chustka, czapka z daszkiem, kapelusik).

W lutym 2021 r. odbyło się spotkanie wychowawców oraz nauczycieli na którym został opracowany system motywacji do nabywania zachowań pożądanych, kształtowania postaw zgodnie z powszechnie uznanymi wartościami i normami społecznymi. Prosimy o zapoznanie się z poniższym dokumentem. Zachęcamy do współpracy w tworzeniu systemu motywacji w grupie, czekamy na Państwa propozycje, uwagi.

System motywacji do nabywania zachowań pożądanych w Przedszkolu nr 19

 

Mini ogródek w nasze sali

Założyliśmy mini ogórek w naszej sali. Posadziliśmy szczypiorek, rukolę, bazylię, rzeżuchę.  Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty tego co wyrośnie. Codziennie dbamy o to, by naszym roślinom nie zabrakło wody, by mogły rosnąć i cieszyć nas swoim wyglądem.

Jestem Polką i Polakiem

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy na temat Polski. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe. Poznaliśmy różne regiony naszego kraju. Oglądaliśmy zdjęcia i widokówki przedstawiające Rybnik.

 

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Biedronki przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Wiemy dlaczego i jak powinniśmy dbać o naszą planetę.

Powitanie Wiosny

Dzieci z naszego przedszkola pożegnały Panią Zimę i z radością przywitały Panią Wiosnę.

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, z tej okazji większość dzieci przyszła ubrana na niebiesko. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka. Omawialiśmy sposoby oszczędzania wody. Najwięcej radości sprawiły dzieciom doświadczenia i eksperymenty z wodą.

 

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca, w pierwszy dzień wiosny obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Zespołu Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech

Co się dzieje w kosmosie?

Biedronki poznały planety Układu Słonecznego, oglądały film edukacyjny o kosmosie. Wykonały kosmos w słoiku oraz ufoludka. Ponadto brały udział w zabawach ruchowych oraz muzycznych.

Dzień Matematyki 12.03.2021

Chciałbym być aktorem

Dzieci podejmowały zabawy w kąciku teatralnym, naśladowały baśniowe postacie.

Dzień Kobiet – 8.03.2021

Dzień Dentysty

W piątek, 5 marca obchodziliśmy Dzień Dentysty. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe. Podczas zajęć podkreślono, jak ważna dla zdrowych ząbków jest odpowiednia dieta bogata w owoce i warzywa.

Zabawy matematyczne

Dzień Kota 17.02.2021

Balik

11 lutego w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Dzieci były bardzo podekscytowane i z wielką radością prezentowały wspaniałe stroje. Przy skocznej i rytmicznej muzyce, dzieci bawiły się w najlepsze. Z wielką ochotą brały udział w różnych zabawach.

Jestem samodzielny w kuchni

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy bliżej kuchenny świat. Odwiedziliśmy przedszkolną kuchnię, zobaczyliśmy ciekawe sprzęty oraz przyglądaliśmy się pracy kucharek. Ponadto przygotowaliśmy zdrowe kanapki oraz uczyliśmy się nakrywać do stołu.

 

Dzień Babci i Dziadka!

 

 

Mikołajki

7 grudnia, w naszym przedszkolu, od samego rana panowała radość i poruszenie. Biedronki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego Gościa. Pomimo braku śniegu, w porannych godzinach, wraz z dźwiękiem dzwoneczka przybył do przedszkola nasz ukochany Gość. Dzieci z wielkim przejęciem zaśpiewały Mikołajowi piosenki oraz powiedziały wierszyk. Spotkanie ze św. Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości.

Dzień Górnika

W piątek 4 grudnia w Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Górnika. Była to najlepsza okazja do wzbogacenia wiedzy na temat jego ciężkiej pracy.

Dzień Pluszowego Misia

Prawa Dziecka

20 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej grupie odbyły się zajęcia, których celem było pokazanie, że mają swoje prawa, m.in. prawo do zabawy, do nauki, do imienia, do życia w rodzinie.
Pani Ewa przygotowała ścieżkę sensoryczną, po której dzieci chętnie spacerowały.

Teatrzyk

13 listopada Przedszkolaki zobaczyły teatrzyk pt. “Legenda o smoku Wawelskim” przygotowany przez panią Kasią oraz panią Martynę.

 

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada nasze Przedszkole wzięło udział w akcji “Szkoła do hymnu”, dzieci odśpiewały hymn “Mazurek Dąbrowskiego” o godzinie 11:11. Przypomnieliśmy sobie barwy narodowe oraz poznaliśmy symbole narodowe.

Dzień Postaci z Bajek

Pada deszcz

W tym tygodniu mówiliśmy o jesiennej pogodzie. Dzieci rysowały kropelki oraz malowały farbami. Wykonaliśmy eksperyment – kolorowy deszcz. Podjęliśmy pierwsze próby nauki wiązania butów.

 

Zmysły i kolory

 

Pasowanie na Przedszkolaka, części ciała

15 października w naszej grupie odbyła uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Biedroneczki zaśpiewały piosenkę, powiedziały wierszyk oraz złożyły przysięgę. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. W tym tygodniu poznawaliśmy części ciała, sprawdzaliśmy kolor oczu w lusterkach, zaznaczaliśmy części ciała, rozmieszczaliśmy poszczególne elementy twarzy oraz doskonaliliśmy umiejętność wycinania.

 

Jesień w ogrodzie, Światowy Dzień Poczty

W tym tygodniu rozmawialiśmy o warzywach. Nazywaliśmy warzywa, opisywaliśmy ich wygląd. Rozpoznawaliśmy owoce tylko za pomocą dotyku. Wykonaliśmy talerzyki z warzywami, stemple z ziemniaków oraz marchewki. 9 października obchodzony był Światowy Dzień Poczty, poznaliśmy bliżej na czym polega praca listonosza oraz kuriera, a także jaką drogę musi przebyć list, aby trafić do adresata.

 

Dzień Chłopaka i owocowy tydzień

30 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka, były wspólne gry i zabawy, chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Dzieci nazywały owoce, porównywały ich wielkość. Tworzyliśmy zbiory, przeliczaliśmy owoce, wykonaliśmy prace plastyczne, których głównym bohaterem było jabłuszko.

Dzień Jabłka

28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów jako źródła witamin. Dzieci poszerzały i utrwalały informacje na temat jabłek. Sprawdzaliśmy czy jabłko tonie, czy utrzymuje się na powierzchni wody. Piliśmy pyszny soczek z jabłek oraz degustowaliśmy jabłka określając ich smak. Wykonaliśmy również piękne, czerwone jabłuszka.

Dzień Przedszkolaka oraz jesienne aktywności

21 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, Biedronki świetnie się bawiły biorąc udział w ciekawych grach i zabawach. Wykonaliśmy wspólny plakat odzwierciedlający nasz nastrój oraz samopoczucie, gdyż: Uśmiech w biedronkach ciągle gości i mamy wiele powodów do radości! Tego dnia dzieci otrzymały pamiątkowe odznaki.

Dzień Kropki

We wtorek 15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki. Wysłuchaliśmy opowiadania o Kropce, braliśmy udział w zabawie muzyczno-ruchowej Szukamy kropki oraz wykonaliśmy pracę plastyczną Biedronka. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieciom bluzeczek w kropki. W tym tygodniu wybraliśmy się na spacer wokół przedszkola w poszukiwaniu zwiastunów jesieni. Kolorami jesieni malowaliśmy liście oraz wykonaliśmy wspólne drzewo.

 

Jesteśmy bezpieczni 

Przypomnieliśmy sobie zasady ruchu drogowego, poznaliśmy numery alarmowe oraz oglądaliśmy zdjęcia samochodów specjalistycznych.

Witamy w przedszkolu

Pierwszy tydzień w przedszkolu minął bardzo szybko. Braliśmy udział w zabawach integracyjnych, poznaliśmy swoją salę oraz znaczki rozpoznawcze, przypomnieliśmy sobie zasady panujące w przedszkolu.