DZIEŃ PSZCZÓŁ

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia pszczół w naszym ekosystemie i ich wkładu w światową produkcję żywności. Pszczoły pozwalają zachować równowagę ekologiczną i bioróżnorodność w przyrodzie. Zapewniają jedną z najbardziej rozpoznawalnych usług ekosystemowych, czyli zapylanie, które umożliwia produkcję żywności. W ten sposób chronią i utrzymują ekosystemy, a także gatunki zwierząt i roślin.

W naszym przedszkolu gościliśmy pszczelarza pana Sławomira Rąpałę z  Gospodarstwa Pasiecznego  Błękitna Pasieka. Z fascynujących opowiadań gościa, dzieci dowiedziały się o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół- pszczół, które przywiózł w specjalnym szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód.

Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Skip to content