Budżet Obywatelski – informacje dla mieszkańców Rybnika

Od 1 maja do 10 czerwca br. rybniczanie po raz kolejny mogą zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika, które będą realizowane w 2023 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z nową stroną internetową https://budzet-obywatelski.rybnik.eu/ obsługującą budżet obywatelski. Zgłaszanie pomysłów będzie możliwe od 1 maja br. 

Jednocześnie zaplanowano kilka spotkań dla mieszkańców, związanych z budżetem obywatelskim Miasta Rybnika na 2023 rok. Spotkania będą organizowane on-line lub stacjonarnie.

1) “Projekty artystyczno-kulturalne w Rybniku – zainspiruj się innymi miastami” – on-line, czwartek, 5 maja br. godz. 16.00 i 17.00 organizator: Fundacja Optimum Pareto, szczegóły na facebooku fundacji
https://www.facebook.com/groups/379746087178229
link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/85955731304?pwd=akhWd2pRZUhGUUJIT2RUd21Sb3NEQT09

2) “Popołudnie z budżetem obywatelskim” – projekty miękkie, stacjonarnie: halo!Rybnik, poniedziałek, 9 maja br. godz.17.00-19.00, organizator: Urząd Miasta Rybnika wspólnie z halo!Rybnik
– przybliżenie zasad składania projektów do budżetu obywatelskiego,
– przedstawienie informacji o nowej stronie internetowej https://budzet-obywatelski.rybnik.eu/,
– porozmawianie o możliwościach realizacji projektów miękkich, przede wszystkim o tematyce kulturalnej, sportowej i edukacyjnej.
Do dyspozycji mieszkańców, którzy będą chcieli skonsultować swoje pomysły na projekty obywatelskie będą pracownicy magistratu oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

3) “Diagnoza lokalna – cz. II Miejskie problemy i  ich korzenie: jak je odkrywać i najlepiej dopasować rozwiązania? – on-line, środa, 11 maja br. organizator: Fundacja Optimum Pareto, szczegóły w późniejszym czasie.

4) “Popołudnie z budżetem obywatelskim” – projekty inwestycyjne, stacjonarnie: halo!Rybnik, czwartek, 12 maja br. godz.17.00-19.00, organizator: Urząd Miasta Rybnika wspólnie z halo!Rybnik
– przybliżenie zasad składania projektów do budżetu obywatelskiego,
– przedstawienie informacji o nowej stronie internetowej https://budzet-obywatelski.rybnik.eu/,
– porozmawianie o możliwościach realizacji w szczególności projektów inwestycyjnych.
Do dyspozycji mieszkańców, którzy będą chcieli skonsultować swoje pomysły na projekty obywatelskie będą pracownicy magistratu oraz Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.

5) BO jako forma partycypacji dzieci i młodzieży: jak dbać o rozwój Rybnika uwzględniając interesy młodego pokolenia, stacjonarnie: Kampus, wtorek, 17 maja br., godz. 16.00-18.00, organizator: Fundacja Optimum Pareto, szczegóły w późniejszym czasie.

6) “Zaangażowany senior w Budżecie Partycypacyjnym”, stacjonarnie: halo!Rybnik, środa, 18 maja br., godz. 15.00-17.00,  organizator: Fundacja Optimum Pareto, szczegóły w późniejszym czasie.

7) “Maraton pisania projektów – krok po kroku”, stacjonarnie: Kampus, czwartek, 19 maja br., organizator: Fundacja Optimum Pareto, szczegóły w późniejszym czasie.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach oraz do konsultowania pomysłów z pracownikami magistratu i miejskich jednostek https://budzet-obywatelski.rybnik.eu/wszystko-o-budzecie/pomoc-urzednikow,57

Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rybnika